Yapay zeka bunu da yaptı: İneksiz inek sütü ürettiler

İsrailli teknoloji girişimi Imagindairy, süt proteinlerini bitkilere aktararak, 'ineksiz inek sütü' üretmeyi başardıklarını açıkladı.

Yapay zeka bunu da yaptı: İneksiz inek sütü ürettiler

İsrailli teknoloji girişimi Imagindairy, hayvancılık sektörünü yakından ilgilendiren bir çalışmaya imza attı. Şirket üzerinde çalıştığı projede, ‘ineksiz inek sütü’ üretmeyi başardı.

The Times’ın haberine göre, inek sütü gibi görünen, tadı inek sütüne benzeyen söz konusu süt, herhangi bir hayvan sürece dahil edilmeden laboratuvarda üretildi.

10 MİLYON DOLAR YATIRIM ALDI

Çalışmada, yapay zeka sayesinde süt proteinlerinin DNA kodları mantarlar ve diğer bitki organizmalarına aktarılıyor. Projeyle birlikte iklim değişikliğiyle mücadelede önemli bir adım atılması hedefleniyor. Hayvan çiftlikleri, sera gazı salınımında en üst sıralarda yer alıyor.

Şirket, proje için 10 milyon dolarlık yatırım alırken, ineksiz inek sütü ürünlerinin 2023’te satışa sunulabileceğini açıkladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
şimdi anlaşıldı inekler neden kötü olduğu
şimdi anlaşıldı inekler neden kötü olduğu - 2 ay Önce

kendileri mal satacak o yüzden vay efendim inekler metan gazı üretiyormuş çok su tüketiyormuş kötülemeye başladılar.hazır et paket süt almayın gidin kasaptan göz göre taze et alın çiflikten çiğ süt alın aslından hariç her şey insana hem bedenen hemde cebine zarar.