Youtube'tan kullanıcılara bir iyi bir de kötü haber

İnternetin vazgeçilmez video izleme sitesi YouTube iki önemli yenilikle kullanıcılarına hizmet vermeye devam edecek.

banner311
Youtube'tan kullanıcılara bir iyi bir de kötü haber

İnternetin vazgeçilmez video izleme sitesi YouTube iki önemli yenilikle kullanıcılarına hizmet vermeye devam edecek. YouTube'un "Bumper ads" adını verdiği yenilik, atlanması mümkün olmayan altı saniyelik reklamlar.Tüketime sunulmaya hazırlanan reklamlar, normalde beş saniyeden sonra atlanabilen reklamların aksine, hiç atlanamıyorlar. Hedef kitlesi mobil kullanıcılar olan yeni reklamlar, Mayıs'tan itibaren telefon ve tabletlerde görünmeye başlayacaklar.


DAHA AKILLI ÖNERİLER

Şimdi sıra can sıkmayan yenilikte. YouTube'un iOS ve Android uygulamaları, video keşfetmenizi kolaylaştıran yeni bir giriş sayfasıyla güncelleniyorlar. Videolardan alınan görüntüler, sayfada ön planda gösteriliyor; küçük önizlemelere yer verilmiyor.

 

Yeni tasarım, geçmişte izlediğiniz videolara yönelik kişisel önerilerle destekleniyor. YouTube, önerilerin izleme alışkanlıklarınızı ele alan "derin sinirsel ağ teknolojisinden" faydalandığını, zaman içinde daha akıllı hale geldiğini söylüyor. Yeni öneri sistemi, üye olduğunuz kanallardan videoları seçip öne çıkarma konusunda da becerikli görünüyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2016, 09:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.