Samsung'un 'selfie' çekmek için uzaya fırlattığı cihaz bir evin bahçesine düştü

Samsung'un "SpaceSelfie" cihazı, Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Michigan eyaletinde yaşayan bir çiftin evinin bahçesine düştü.

Samsung'un 'selfie' çekmek için uzaya fırlattığı cihaz bir evin bahçesine düştü

Michiganlı bir kadın, Samsung markası tarafından geçtiğimiz hafta uzaya fırlatılan Selfie fotoğraf çekim cihazının kır evlerinin bahçesine düştüğünü söyledi. Cihazı bulan kadın, "Gökten düştüğünü gördük. Bir uydu cihazına benziyordu" şeklinde konuştu.

Şirketin, "Dünya gezegeninin eşsiz manzarasını fon olarak kullanarak" fotoğraf çekme amacıyla ürettikleri Uzay Selfie'si cihazı, cumartesi günü şiddetli bir çarpışma sesinin ardından Nancy Mumby-Welke ve eşi tarafından görüldü.

Mumby-Welke çifti cihazın ne olduğunu anlamadıklarını ve üzerinde iki logo gördüklerini söyledi: Samsung ve cihazın fırlatıldığı Raven Endüstrisi'nin logoları.

Kısa bir şaşkınlığın ardından çift aracın videosunu çekip Facebook hesaplarından takipçileriyle paylaştı. 

Samsung yaptığı açıklamada cihazın "dünyaya geri döndüğünü" doğruladı. Ancak şirkete göre bu düşüş planlanmıştı ve balonda sabitleşmiş olan cihaz "ABD'deki kötü hava koşulları nedeniyle seçilmiş bir alana yumuşak iniş yaptı."

Açıklamada, "Yaralanma olmadı ve cihaz daha sonra geri alındı" ifadelerine de yer veren Samsung, verilen rahatsızlıktan dolayı özür diledi.

Çift, Raven Endüstri'den birinin cihazın enkazını toplamaya geldiğini ve hakkında hiçbir bilgi vermediğini söyleyerek duruma tepki gösterdi: "Birisi o sırada orada olsaydı neler olabileceğini hayal edin."

YORUM EKLE