68 yaşındaki teknik adam, rutin sağlık kontrolleri sırasında kanser hastalığına yakalandığını duyurdu. Fenerbahçe (2) ve Beşiktaş (1) ile Süper Lig şampiyonlukları yaşayan Daum, iki büyük kulübün yanı sıra bir dönem Bursaspor’u da çalıştırdı. Son olarak Romanya Milli Takımı’nın teknik direktörlüğünü yapan Daum, 2017 yılından beri hiçbir takımda görev almadı. Daum, Köln’de başladığı teknik adamlık kariyerinde, Stuttgart, Leverkusen, Austira Wien, Eintracht Frankfurt ve Club Brugge gibi takımların başında yer aldı.

Hastalığıyla ilgili olarak Instagram hesabından bir paylaşım yapan Daum, şu ifadeleri kullandı:

“Merhaba sevgili futbolseverler, bugün sizinle kişisel bir mesajımı paylaşmak istiyorum. Ne yazık ki, rutin sağlık kontrollerim sırasında kanser teşhisi konulduğu için son birkaç aydır kamuoyundan uzaklaşmak zorunda kaldım. O zamandan beri Prof. Dr. Jürgen Wolf ve CIO Cologne ekibine emanetim. Ve tedavinin benim için çok iyi sonuç vermesinden dolayı mutluyum.”

“HEPİNİZE TAVSİYEM…”

“Beni bilirsiniz. Ben bir savaşçıyım ve bu zorlukla iyimser bir şekilde, tüm gücümle yüzleşeceğim. Bu nedenle, mümkün olan en kısa sürede iyileşmek için mahremiyete ihtiyacım olduğuna saygı duymanızı istiyorum. Olumlu mesajlarınız beni mutlu ediyor ve desteğiniz için teşekkür ederim. Hepinize tavsiyem; zamanında kanser taramasına gidin.”

daum

Editör: Habererk Haber Merkezi