Bırakın Saadet’i Sibel Hanım! Millet, Oğulpınar Rezâletini Affetmedi!

Star yazarı Sibel Eraslan, Ankara ve İstanbul’un kaybedilmesini Saadet Partisi’ne bağladı.

Ah Sibel Hanım ah! Boşverin Saadet’i! Bir sene geriye gidin ve Oğulpınar’a doğru uzanın! Bir yığın şarkıcıyla artistle birlikte canını vatan için ortaya koyan Mehmetleri, Hollywoodvârî ziyâret edişinizi hatırlayın!

Eleştirimiz, sâdece şarkıcılara değildi. Kaliteye de içimiz yandı. Mafyamatik işleriyle, kadınları dövmesiyle meşhûr arabeskçilerin, hafifmeşreplikleriyle tanınan şarkıcıların arasında Cumhurbaşkanımızı görmekten hoşlanmadık; utandık.

Kıskandık zannedildi. Memnûn mu olsaydık? “Yakışmış” mı deseydik?

Oğullarını asla Oğulpınar’a göndermeyecek olanların, Oğulpınar’daki Mehmetlere “Aferin!” demesine ağlasamıydık? Kadın dövmekle meşhûr bir adamın, âile kurumuna zarar veren magazin figürlerinin Cumhurbaşkanı’nın yanında ne işi vardı?

Hayâtı hile olan, bir dahaki yurt dışı gezisini garantilemek isteyen gazetecilerin bu rezâleti savunması normaldi. Fakat sizin ses vermenizi, özeleştiri yapmanızı bekledim. Özeleştiri şöyle dursun, romantik bir yazı yazıp uçakla giden sanatçıların meşakkatli yolculuğundan bahsettiniz. “Benim burada ne işim var?” diye sorcağınız yere, şarkıcılarla gülerek poz verdiniz.

Bu meşakkati çeken sanatçılar içinde felçlilerin, kanser tedâvisi gören anneniz yaşındakilerin olduğunu yazdınız. Evet vardı. Tedâviyi de Amerika’da gördüler. Gencecik fidanlar toprağa düşerken buna ağlamamızı beklediniz.

Üslûbunuz böyle Sibel Hanım! Herşeye ağlıyor, ağlamamızı bekliyorsunuz. Dersanelerin kaldırılması gündeme geldiğinde de, “Küçük oğlum, bir gün sırtında epey büyük bir kazakla dönmüştü eve. Dershanede çok terlemiş; öğretmeni kendi kazağını sırtından çıkartarak ona giydirmiş.” yazıları yazarak ağlamamızı beklemiştiniz. (30 Kasım 2012-Star)

Bizim çocuklarımız cemaat dersânelerinde terlemediği hâlde hâin olduk.

Saadet’i boşverin Sibel Hanım!

Mehmetleri ve analarını inciten Oğulpınar fotoğrafına iyi bakın!

Millet, o fotoğrafı affetmedi!

YORUM EKLE
YORUMLAR
selamoğlu
selamoğlu - 4 ay Önce

Kerime hanım kaleminize sağlık. tek atış. onikiden vuruş. görene ve anlayana.

Ömer nuri  caglar
Ömer nuri caglar - 3 ay Önce

Saygıdeğer kerime hanım değer yargılarını günlük sitenin kurbanı yapmak kutsal değerleri siyasetin kurbanı yapmak insanları tum zulmüne rağmen bizim zalimliği biye putlastirildigi yazık çok yazık manevi deglerimiz çarpık siyasi islam anlamına kurban edildi

erdoğan akbulut
erdoğan akbulut - 3 ay Önce

millet sadece oğulpınardaki hafifmeşrepliği değil pkk lıların geçişi sırasında alay komutanlarını teröristlere selama kaldıranları Megi Megri ulumalarına ortak ses verenleri de unutmadı unutmayacak inşAllah

Kerime Yıldız
Kerime Yıldız - 4 ay Önce

Serdal rumuzlu okuyucuya:
Açıklamak zorunda değilim ama eğer bir yere çıkarım için yanaşsam cemaatin en gözde olduğu zamanlarda cemaate yaklaşır bir köşe kapardım.
İstesem AK Parti'de de ikbâlim olurdu.
CHP'ye gelince... Yüzde yüz oyla iktidar olsa da Andımıza karşıyım. Kemalizm konusunda pîrim Nihal Atsız'dır. Benim andım İstiklâl Marşı'dır..Chp dindar aday çıkardı diye tek parti zulmünü unutacak kadar balık hâfızalı değilim.
MHP'ye gelince ... MHP'lilerin Erdoğan'a ve benim gibi "AKP'li hâin"lere ettikleri hakâretler aklıma gelince onların yerine yüzüm kızarıyor.