Turhan Çömez: TOGG tarih sahnesinden silinecek Turhan Çömez: TOGG tarih sahnesinden silinecek

Cumhuriyet’e konuşan CHP Mutki İlçe Başkanı Evrim Emre Yol, “Var olmayan binalara seçmen kaydediliyor. İlçemiz Mutki’de seçmenlerin askı listesi ilanının takibini yaptığımızda ilçemizle alakası bulunmayan şahısların Mutki’de ikamet ediyor gibi gösterildiğine tanık olduk. Bu şahıslar AKP’li belediye yönetimi tarafından numara ve abonelikler verilerek metruk binalar, şehitlik alanları, belediye lojman ve kömürlükleri, hayali binalar, işyerleri ve siyasi parti binaları gibi iskâna uygun olmayan alanlara kaydedildiğini gördük” dedi.

‘HAYALİ BİNALAR’

AKP’li ilçe başkanı ve aile fertlerinin de bu yöntemle kaydedildiğini belirten Yol, “AKP Mutki İlçe Başkanı Oktay Orbay ve aile fertlerinin askı listesine ilave edildiği ancak kendisinin Pınarbaşı Mahallesi’nde değil Dağlık köyünde yaşadığını tespit ettik. Bu şahıs ve aile fertlerinin tamamı hayali binalarda gösterilerek kaydedilmiş” ifadelerini kullandı.

‘MÜCADELE SÜRECEK’

Usulsüzlüğe karşı ilçe seçim kuruluna itiraz ettiklerini de söyleyen Yol, “Belgeli ve ispatlı olarak yaptığımız itirazlar sonucu kısmi engellemeler görüldü. Ancak bu durum halk iradesine tamamen karşı bir durumdur. Mutki halkı iradesini kullanma hakkına sahiptir. Biz parti olarak bu duruma karşı mücadelemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Cumhuriyet’in ulaştığı Orbay iddiaları reddetti.

Editör: Habererk Haber Merkezi