Kaza, saat 17.00 sıralarında TEM yolunun Bolu Batı ile Doğu Gişeleri arasındaki güzergahta meydana geldi. Sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 44 AE 888 plakalı TIR, kontrolden çıkarak, kayıp yolu kapattı. Bu sırada ise arkasından gelmekte olan, aralarında yolcu otobüsü, TIR, kamyon, minibüs ve otomobillerin bulunduğu 58 aracın karıştığı zincirleme kaza meydana geldi. İhbar üzerine kaza yerine çok sayıda polis, jandarma sağlık, itfaiye, AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi. Kaza nedeniyle yolun Ankara yönü trafiğe kapandı. Aynı noktanın İstanbul yönünde de hasarlı bir kaza meydana geldi. Bu nedenle de İstanbul yönünden ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlandı. Trafik Ankara istikametinde tamamen dururken, İstanbul yönünde de uzun araç kuyrukları oluştu. Araçlar Bolu Batı Gişeleri'nden D-100 karayoluna yönlendirildi.

Kazada ilk belirlemelere göre 2'si ağır olmak üzere 10 kişi yaralandı. Yaralılar, kaza yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından kentteki hastanelere kaldırıldı. Ekipler, araçların kaldırılması için çalışma başlattığı çalışmayı sürdürüyor.

Öte yandan, kazaya karışan yolcu otobüslerinde bulunan yolcular da bölgeye çağrılan servis araçlarıyla kent merkezine götürüldü. AFAD ekipleri tarafından da yolda kalanlara iftar için erzak dağıtacağı belirtildi. 


 

YOLDA KALANLARA KUMANYA DAĞITILDI

Bolu'da, TEM Otoyolu'nun Ankara istikametinde 58 aracın karıştığı zincirleme trafik kazası sonrası kapanan yolda trafikte kalan vatandaşlara kumanya dağıtıldı. AFAD ekipleri, iftar vakti meydana gelen kaza nedeniyle yolda kalan vatandaşlara, yiyecek ve içecek dağıttı.

Kazanın ardından hafif hasar alan araçlar çekicilerle yoldan kaldırıldı. TIR, kamyon ve otobüs gibi büyük araçlar ise yol kenarına alındı. Yapılan çalışma ile Ankara istikametinde ulaşım tek şeritten verilmeye başlandı. Ayrıca yolda yoğunluk oluşmaması için araçlar D-100 karayoluna yönlendirilmeye devam ediliyor. 


 

YOL TRAFİĞE AÇILDI

Bolu'da, TEM Otoyolu'nda 58 aracın karıştığı, 2'si ağır 10 kişinin yaralandığı zincirleme trafik kazası sonrası ulaşıma kapanan TEM Otoyolu'nun Ankara istikameti, ekiplerin 7 saatlik çalışmasının ardından tamamen trafiğe açıldı. Güzergahta ulaşım 3 şeritli olarak sağlanıyor.

Editör: Habererk Com