İSTANBUL, (DHA) – Boyner, toplumdaki çok sesliliğe dikkat çektiği yeni iletişim kampanyasını hayata geçirdi. Bi’ Tanısan Seversin iletişim kampanyası filminde empati yaparak, diyalog kurarak ve birbirini dinleyerek anlaşmazlıkların çözüleceğine ve ortak paydada buluşmanın mümkün olduğuna vurgu yapılıyor.

Kampanyanın “Bi’ Tanısan Seversin” söylemiyle önyargı duvarlarını yıkmanın, birlikte vakit geçirerek, empati yaparak, diyalog kurarak ve birbirini dinleyerek mümkün olacağını bir dans koreografisi ile anlatan reklam filmi, günlük hayatta karşılaşılan tahammülsüzlük anlarının gündelik hayata yansımasını konu ediniyor.

“EMPATİ VE DİYALOĞUN GÜCÜNÜ ORTAYA KOYUYORUZ”

Boyner Büyük Mağazacılık Pazarlama ve Marka Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Koçoğlu, birbirini anlamaya çalışmanın ve farklılıklara empati ile yaklaşmanın önemine vurgu yaptıkları yeni iletişim kampanyasıyla ilgili şunları söyledi:

“Boyner bu topraklarda doğmuş ve bu toprakların kültüründen beslenen yerli ve köklü bir marka. Türkiye’nin 39 ilinde 101 mağazamızla hepsi birbirinden farklı birçok kişiye, 600’den fazla marka ile hizmet sunuyoruz. Türkiye’nin her köşesinde tanıklık ettiğimiz çeşitliliği, renkliliği, farklı beğenileri, ilgileri, özellikleri çağdaş moda ve yaşam tarzı ile harmanlıyoruz. İki yıl önce, Türkiye’nin özgün yaşam tarzı ve zengin insan profil mozaiğini anlattığımız “Bizim Tarzımız Güzel” başlığını taşıyan iletişim kampanyamız ile yerel değerlerimize ve bizi biz yapan ögelere odaklanmıştık. Bu yaklaşımı bir adım öteye taşıyarak bu kez farklılıklarımıza rağmen önyargı duvarlarımızı yıkıp ortak noktada buluşabilmenin, empatinin, diyaloğun ve dinlemenin önemine dikkat çekmek istedik. Çünkü her birimiz bambaşka coğrafyalarda, özgün aile yapıları içinde farklı öğretilerle, değer setleri ile büyüyoruz. Her birimizin bakış açıları ve yargıları farklı olsa da özümüzde beslediğimiz temel duygular aynı. Tam da bu noktada diyoruz ki, hayatta karşımıza çıkan tüm ön yargıları, anlaşmazlıkları empati ile ve diyalog içinde ortadan kaldırabiliriz. “Bi’ Tanısan Seversin!” diyerek farklılıklarımız olsa bile hep birlikte ortak bir noktada buluşabileceğimize inanıyoruz, empati ve diyaloğun gücünü ortaya koyuyoruz. Bu farklılıkların bizim kültürümüzü daha da eşsiz ve zengin kılan ayrıştırıcı bir unsur olduğuna inanıyoruz. Birbirimizi tanımak ve anlamak için açık şekilde iletişim kurduğumuzda ortaya çıkacak olan birlikteliğin, ahengin peşinden gidiyoruz. Umuyorum ki bu reklam filmi bizi biz yapan ortak değerlerimize odaklanmamızın, dinlemenin, konuşmanın ve empati kurmanın verdiği o iyi hissiyata katkı sağlayacak. Bize kültürümüzün özünde yer alan bu zenginliğin değerini hatırlatacak.” dedi.

Gün içerisinde trafikte, metroda, markette, kısaca hayatın hemen her alanında anlaşmazlık yaşanabilen anlardan kesitler sunan film, iki farklı insanın aslında birbirini tanıdığında önyargıların yıkılarak ortak bir noktada buluşabileceği mesajını veriyor. “Bi’ Tanısan Seversin” diyerek önyargıları empatiyle ve diyalogla kırmanın mümkün olduğuna vurgu yapıyor.

 

Kaynak: dha