İlk belirlemelere göre 5 işçi hayatını kaybetti, 5 işçi de yaralandı. Fabrikanın sahibi enkaz altında işçilerin olduğunu belirtti. Meydana gelen patlama ile birlikte çevredeki binalar sallanırken, vatandaşlar büyük panik yaşadı. Fabrikadaki buhar kazanının patladığı öğrenilirken, fabrikanın çatısı çöktü.

Bursa'nın Gürsu ilçesinde bir boya fabrikasında buhar kazanı patladı. Patlamada ilk belirlemelere göre 5 işçi hayatını kaybetti, yaralılar. Fabrikanın sahibi enkaz altında işçilerin olduğunu belirtti. Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Habertürk TV'ye yaptığı açıklamada, patlamada 5 işçinin hayatını kaybettiğini, 5 işçinin de yaralandığını belirtti. Bursa Valisi İzzettin Küçük, patlamanın nedenine ilişkin, "Gaz sıkışması olduğu belirtiliyor" açıklamasında bulundu.

BURSA VALİSİ: GAZ SIKIŞMASI OLDUĞU BELİRTİLİYOR

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Habertürk TV'ye yaptığı açıklamada, "10.30'da kazan dairesinde büyük bir patlama meydana geliyor. Gaz sıkışması olduğu belirtiliyor. Büyük bir patlamaydı, çevrede de hasar büyük. 4 ölü, 1'i ağır 5 yaralı var. Yaralıların durumu konusunda kesin bir bilgi veremeyeceğim. Enkazdan herhangi bir yaralı veya vefatın çıkmayacağını düşünüyoruz. Olay anında oradan geçen biri veya içeride bir müşteri var mı bilmiyoruz. O sebeple ekipler incelemeyi hızlı bir şekilde yapıyor. Enkazın temizliği bitmedi" ifadelerini kullandı.

GÜRSU BELEDİYE BAŞKANI: 4 İŞÇİ ÖLDÜ, 5 YARALI

Habertürk TV'ye konuşan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa   Işık, "Fabrikada buhar kazanının patlaması sonucu olay meydana geldi. 4 işçimiz hayatını kaybetti, 5 yaralı kardeşimiz var. Söylenilene göre 9 işçi çalışıyordu. Bir yan fabrikadaki bir kardeşimiz de yaralı, durumu iyi" açıklamasında bulundu.

FABRİKANIN ÇATISI ÇÖKTÜ, ÇEVREDEKİ BİNALAR SALLANDI

Patlama sonrası çevredeki binalar sallanırken, vatandaşlar büyük heyecan yaşadı. Buhar kazanının patladığı öğrenilirken, fabrikanın çatısı çöktü. Fabrikanın 100'e yakın çalışanı olduğu belirtiliyor.

Çok sayıda işçinin yaralandığı bildirildi. Bölgeye AFAD, itfaiye, UMKE ve 112 ekipleri sevk edildi.

Kaymakamın kavgada bıçaklanan oğullarından biri hayatını kaybetti Kaymakamın kavgada bıçaklanan oğullarından biri hayatını kaybetti

Bursalı bir aileye ait fabrikanın 80'li yıllarda kurulduğu ve bilinen bir boya fabrikası olduğu belirtiliyor.

Editör: TE Bilişim