Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Genel Başkanı Nurullah Efe Ankut, katıldığı canlı yayında Atatürk'ten bahsederken duygulandı. Ankut, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "iki ayyaş" sözüne vurgu yaparak, "Ne diyor biri? 'İki ayyaş.' Ulan tırnağı olamazsın sen onun. Sen nesin?"  diyerek ağır eleştiride bulundu.

Ankut, Flash Haber'de Betül Begümhan Aydoğan’ın Haberdar programına konuk oldu. Siyaset gündeminin değerlendirdiği programda Atatürk'ün devrimlerini anlatan Ankut, "İşte Mustafa Kemal adlı bir komutan çıktı. Mavi gözlü, sarı saçlı bir komutan çıktı. 'Geldikleri gibi giderler' dedi. 'Ordu yok' dediler. 'Kurulur' dedi. 'Para yok' dediler. 'Bulunur' dedi. Osmanlı’nın küllerinden Modern Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurdu. Bize bu emaneti bıraktı. Şimdi biz bunu savunuyoruz. İktidardakiler buna namussuzca saldırıyorlar. Her gün bir saldırı var. Ne diyor biri? 'İki ayyaş.' Ulan tırnağı olamazsın sen onun. Sen nesin? Din alıp satmaktan, insanları Allah’la aldatmaktan başka ne marifetin var senin! Hırsızlıktan, yolsuzluktan başka ne marifetin var senin! Biz bunlara isyan ediyoruz!" dedi.

Hakkında 32 yıl hapis istenmesine rağmen sert sözlerine devam eden Ankut'un Cumhurbaşkanı Erdoğan için, “Ulan tırnağı olamazsın sen onun. Sen nesin?" şeklindeki sert  sözzleri dikkat çekti.

“İKİ AYYAŞ” NE İDİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mayıs 2013’te, başbakanlık döneminde, içki yasaklarıyla ilgili konuştuğu TBMM Grup Toplantısı’nda “İki tane ayyaşın yaptığı yasa muteber oluyor da dinin emrettiği bir yasa, sizin için neden reddedilmesi gerekiyor” ifadelerini kullanmıştı.

Editör: Yadigar Hanım