Çaykur skandalında ikinci perde ortaya çıktı.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, ÇAYKUR'un işe alım için gerçekleştirilen kurayı skandal görüntüleri paylaştı. ÇAYKUR Genel Müdür Yardımcısı Erdinç Hatinoğlu konuyla ilgili ilginç bir açıklama yaptı.

ÇAYKUR'da işe alım kurası, 12 Nisan Pazartesi günü gerçekleşti. Toplam 300 kişinin istihdam edileceği işe 35 bin 412 başvuru yapılmıştı.

Çekilişle ilgili skandal görüntüler ortaya çıktı. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın paylaştığı videoda kura çekilişi yapan kişinin çektiği rakamı geri attığı görüldü.

Başarır paylaşımına "Bu görüntüler, Varlık Fonu’na aktarıldığı günden beri zarar eden ÇAYKUR’un işe alım kura çekiminden. Sadakatin, liyakata nasıl tercih edildiğinin 'noter huzurundaki' en net görüntüsü! AKP listesinde ismi olanlar kabul, yoksa olmadı bir daha! Rezillik!" notunu düştü.

 ÇAYKUR’DAN AÇIKLAMA

ÇAYKUR Genel Müdür Yardımcısı Erdinç Hatinoğlu konuyla ilgili Odatv’ye yaptığı açıklamada, “Bu kura ile işe alım işleminin ÇAYKUR ile bir alakası yoktur. Biz bu alımları İŞKUR aracılığıyla yapıyoruz. Çekilişleri de onlar organize ediyor.

ASGARİ ÜCRETLİNİN BAYRAM TATİLİ HAYAL OLDU ASGARİ ÜCRETLİNİN BAYRAM TATİLİ HAYAL OLDU

Konunun muhatabı biz değiliz. İŞKUR bu çekiliş yöntemini noter aracılığıyla yaptığını belirtti. İŞKUR’un yaptığı bu işe alım organizasyonu canlı da yayınlıyoruz. Biz de konuyu İŞKUR’un görevlendirdiği notere sorduk. Bize “Birbirine yapışık iki numara geldiği için birbirinden ayırıp yeniden çektiğini” söyledi.