CHP Genel Başkan Yardımcısı Salıcı, partinin güncel üye sayısını 1 milyon 252 bin 122 olarak açıkladı. Salıcı, CHP'nin üye sayısı üzerinden bir tartışma yürütülmek istendiğini belirterek, "Cumhuriyet Halk Partisi büyümeye devam edecektir" dedi.

1 MİLYON 252 BİN 122 ÜYE VAR

Salıcı, "12 Ocak 2021 itibarıyla 1 milyon 250 bin 635 olan üye sayımız, vefat ya da istifa gibi nedenlerle üye kütüğünden kaydı silinenler düşüldükten sonra, 26 Şubat 2021 itibarıyla 1 milyon 252 bin 122 olarak gerçekleşmiştir" dedi.

"ÜYE SAYISI ÜZERİNDEN TARTIŞMA YÜRÜTÜLMEK İSTENİYOR"

Salıcı, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde özellikle bir kısım medya organları tarafından CHP'nin üye sayısı üzerinden bir tartışma yürütülmek istendiğini öne sürdü.

"BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK"

Partisinin güncel üye sayısını açıklayan CHP'li Salıcı, açıklamasında şu ifadelere de yer verdi:

"Üye sayımız üzerinden yürütülmeye çalışılan tartışmanın anlamsızlığı ve herhangi bir dayanağının olmadığı açıkça ortadadır. Siyasi partiler organik yapılardır. İstifa, vefat gibi üyelikten ayrılmayı gerektiren durumlar olabileceği gibi katılımlar da olur. Vermiş olduğumuz rakamlar hiçbir tartışmaya yer bırakmayacak açıklıktadır. Cumhuriyet Halk Partisi büyümeye devam edecektir."