Seçimlerde istenen sonucu alamayan CHP'de 'değişim' rüzgarları esmeye devam ediyor. Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde arka arkaya kaybedilen seçimler, gündemin sıcak tartışma konusu olurken, CHP Genel Başkanlığı için Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Grup Başkanı Özgür Özel'in de adı konuşuluyor. 

Liderlik tartışmalarına son olarak sürpriz bir isim daha dahil oldu. CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında İmamoğlu'nun olası adaylığına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CHP’nin bu tartışmadan bir an önce çıkması ve Türkiye’nin sorunlarına yönelmesi gerektiğini vurgulayan Başarır "Ekrem Bey, Özgür Bey ya da partinin birçok değeri aday olmak isteyebilir, bunun da yeri kurultaydır" dedi.

"EKREM  BEY, ÖZGÜR BEY YA DA PARTİNİN BİR  ÇOK DEĞERİ...."

Kemal Kılıçdaroğlu ile Ekrem İmamoğlu'nun yaptığı görüşmeyi değerlendiren Başarır, şunları söyledi:

"Görüşmenin içeriği hakkında bir bilgim yok. Ekrem Bey, Özgür Bey ya da partinin bir çok değeri aday olmak isteyebilir bunun da yeri kurultaydır. Genel Başkan seçimden sonra kurultay sürecini başlattı. Mahalle seçimleri ilçe kurultayları yapılacak ve büyük kurultay yapılacak. Ve değişimin önünü açıyorum diyen bir genel başkanımız var. Ve burada her şey konuşulacak.

İdeolojik eylem söylem örgütlerin durumu… Hepsini burada konuşacağız. Tabi ki değiştirmemiz gereken bir çok konu olacak tüzük ve program dahil olmak üzere. Kurultay süreci tamamlanacak. Cumhuriyet Halk Partisi 85 milyon içinde bize oy veren vermeyen tüm seçmen için önemli bir güvence.

"GENÇLER YÖNETİME ALINACAK"

CHP’nin bu üzüntüden bu tartışmadan bir an önce çıkması ve Türkiye’nin sorunlarına yönelmesi gerekiyor. Ama şunu söyleyeyim Ekrem Bey, Özgür Bey ya da partinin birçok değeri aday olmak isteyebilir bunun da yeri kurultaydır. Bu konuda hiç sıkıntı yok.

Sayın Genel Başkanımız partiyi gençleri bize milyonlarca oy veren genç kardeşlerimizi bu partiye kazandırmak ve parti yönetimine almak istiyoruz. Bu 5 yıllık muhalefet sürecini beraber yürütmek istiyoruz.

"YENİLİĞİ ÜYELERDEN TEPEYE KADAR YAPMALIYIZ"

İdeolojik olarak söylem olarak birçok konuda farklı davranmamız yönünde sandıktan gelen bir tespit var bunları değerlendirmemiz gerekiyor. Ben bu görüşmelerin kıymetli olduğunu düşünüyorum tartışmalıyız ve en doğru olanı bulmalıyız. Ama ilçelerde de illerde de genç yeni dünyaya farklı bakan.

Bizim gibi düşünen ama daha hareketli arkadaşlarımızın ilçe ve il yönetiminde Türkiye’nin karşısına çıkacağını umuyorum. Yenilikse üyelerden başlayıp en tepeye kadar yapmalıyız.

Editör: Yadigar Hanım