Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerine sayılı günler kala halkın nabzını tutan seçim anketleri de arka arkaya sonuçlarını açıklıyor. CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptırdığı son seçim anketini CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel açıkladı. 

Haberlercom'da yer alan bilgilere göre, Özel, "Açık söyleyeyim, Recep Tayyip Erdoğan, 43'lerde filan. Kemal Bey, 48-48.5'ta. Diğer iki adayın da biri 4, biri 2 alıyor. O iki adayın bir seçim kazanamayacağı belli ama seçimin ikinci tura kalma riski var." dedi. 

Cumhurbaşkanlığı seçiminin yüzde 50+1 ile alınacağını hatırlatan Özel, bir de gençlere çağrıda bulundu. Özel, "50+1'le alınabilmesi için kararsız olan gençlerin 'Acaba ilk turda başka yere mi versem, ikinci turda böyle mi yapsam' diyen gençlerin, bu işi birinci turda bitirmeleri lazım. Burada gençlerin yapması gereken, cehennemin kapısını birinci turda kapatmak. Eğer aralık bırakırsanız oradaki ateş memleketi yakabilir. Biz, geçmişte, 7 Haziran'da çoğunluğu kaybedenlerin 1 Kasım'da kazanmak için neler yaptıklarını gördük. O yüzden bütün herkese, sözümüze değer veren herkese diyoruz ki cehennemin kapısını birinci turda kapatın." ifadelerini kulandı.

Editör: Yadigar Hanım