Ümit Özdağ'ın Bugünkü Kılıçdaroğlu ile görüşmesinden önce attığı Tweet,Ümit Özdağ bakanlık sözü aldı gibi bir algıyla yol açtı. Ümit Özdağ'ın görüşme öncesi attığı tweette;Öncelikle elinize sağlık gençler. Size Zafer Partisi’ndeki şablonları da verelim. Ve söz ben İçişleri Bakanı olarak yollayacağım. Ancak sadece Suriyeliler değil Türkiye’yi dünyanın lunaparkı zanneden, kadınlarımıza cariye muamelesi yapan, sokaklarımızı uyuşturucu cennetine çeviren, selefi cihatçı örgütlenme yapan ve yılda 11 milyar dolarımızı yiyen herkes gidecek. Bugün saat 11.00’i bekleyin ifadelerini kullandı.

Ekran görüntüsü 2023-05-24 180705

Bunun üzerine;CHP Genel Başkan Yardımcısı ve partisi sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde açıklama yaptı. Öztrak, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve Ümit Özdağ arasında imzalanan protokol metninin son derece açık olduğunu belirterek, "Protokolün 4'üncü maddesinde yer alan düzenleme Millet İttifakı’nın ortak politikalar mutabakat metninde detaylarıyla yer alan maddenin özet halidir. Mutabakat metnimizin 60'ncı sayfasında 'Seçilmiş yöneticilerin görevlerine bir yargı kararı olmadıkça son verilmemesini güvence altına alacağız.' Millet İttifakı’nın sözü budur. Protokol metninde de yargı kararı olmaksızın adım atılamayacağı net bir şekilde ifade edilmiştir" dedi.

Öztrak, ikinci konunun bakanlık meselesi olduğunu belirterek, "Baştan beri söylüyoruz 13’üncü Cumhurbaşkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Bakanlar Kurulu’nu Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin liderleriyle yapacağı görüşmeler sonrasında belirleyecektir. Kaldı ki genel başkanımızın, Özdağ ile yaptığı görüşmede bakanlık konusu hiçbir şekilde gündeme gelmemiştir. Görüşmenin ana omurgasını kaçakların ve sığınmacıların durumu ile ulusal güvenlik konuları oluşturmuştur. Çok açık ve net söyleyeyim protokolde yer alan ve benim az önce açıkladığım hususlar dışındaki haber ve yorumlar dezenformasyon ve yalandır" ifadelerini kullandı. 

Editör: Habererk Com