Rize Çayeli'nin MHP'li belediyesi, belediyeye ait olan AKP Çayeli İlçe Başkanlığı binasının 31 Aralık 2020'ye kadar tahliye edilmesi için ihtar çekmesi akıllara Cumhur İttifakı’nda neler oluyor? Sorusunu getirdi.

Çayeli Belediyesi, eski belediye binasında bulunan AKP Çayeli Başkanlığı'nın 31 Aralık 2020 tarihine kadar tahliye edilmesini ve belediyeye teslim edilmesini istedi.

ERDOĞAN'A BÜYÜK ŞOK! KAYBEDİYOR! ERDOĞAN'A BÜYÜK ŞOK! KAYBEDİYOR!

Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından AK Parti Çayeli İlçe Başkanlığı'na gönderilen tebligatta taşınmazın 2021 yılı itibariyle kiralama ihalesinin yapılmasının düşünüldüğü ve bu sebeple kira kontratının yenilenmeyeceği ifade edildi.

Mevcut kira borçlarının ödenilmesi ve 31 Aralık 2020 tarihinde taşınmazın tahliye edilerek belediyeye teslim edilmesi istenen tebligatta yapılacak kira ihalesinin belediyenin sosyal medya hesaplarından, internet sitesinden, ilan panosundan ve gazetelerden duyurulacağı ifade edildi.

Edinilen bilgiye göre düşük bedellerle kiralanan yerlerin tümüne bu belgenin gönderildiği, yeniden ihaleye çıkılarak bedellerin belediyenin zarar etmemesi noktasında yeniden belirleneceği bilgisine ulaşıldı.