AKP'li Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanlığı helikopteri ile seyahat etmesi tepkilere neden oldu. CHP'li Yunus Emre: "Kimin parası ile bu şatafat bu debdebe. Ayıp değil mi?" dedi.

ERDOĞAN VE ANKETLERDEKİ DÜŞÜŞÜ HAKKINDA ÇARPICI ANALİZ! PUTİN İLE ARASINDA NASIL BİR İLİŞKİ VAR? ERDOĞAN VE ANKETLERDEKİ DÜŞÜŞÜ HAKKINDA ÇARPICI ANALİZ! PUTİN İLE ARASINDA NASIL BİR İLİŞKİ VAR?

AKP'li Binali Yıldırım'ın Cumhurbaşkanlığı helikopteri ile seyahat etmesine muhalefetten tepki geldi. 

CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle hazırladığı konuyla ilgili soru önergesini TBMM Başkanlığı’na sundu. 

Emre, “Kamu kaynaklarının AK Parti mitinglerinde, seçim çalışmalarında fütursuza kullanılmasında bundan daha vahim bir örnek olabilir mi? AK Parti Genel Başkanvekili ve beraberindekiler parti çalışmaları için Cumhurbaşkanlığı helikopteri ile seyahat ediyorlar. Vatandaş hayat pahalılığından aracını kullanamıyor, bayrama memleketine gidemiyor beyler cumhurbaşkanlığı helikopteri ile seyahat ediyor. Kimin parası ile bu şatafat bu debdebe? Ayıp değil mi?” değerlendirmesini yaptı.