Canlı yayında kullanılan sözler sosyal medyayı ayağa kaldırırken, daha sonra Ülke TV'den de Noyan'ın sözlerine tepki gelmiş ve "Asla tasvip etmiyoruz" ifadeleri kullanılmıştı. 

Gazeteci Cüneyt Özdemir Sevda Noyan’ı youtube kanalında canlı yayına aldı. Sevda Noyan kendini savunmak adına ÜlkeTV'de söylediklerine ek olarak yine bir darbe anında terlikle dışarı çıkan teyzeler gibi olmayacaklarını, gerekli tedbirlerini alacaklarını söyleyince, Cüneyt Özdemir sinirlerine hakim olamayarak Sevda Noyan’ı yayından alarak canlı yayını sonlandır.

Sevda Noyan “Tekrar böyle bir şey kalkışırsa teyzeler terliklerle tankların önüne atılacak mı zannediyorsunuz, öyle bir süreç mi yaşanacak zannediyorsunuz.” demesi üzerine Cüneyt Özdemir “Ne diyorsunuz yani darbe olacak diye silah mı koydunuz bir kenara, bir bazukamı koydunuz, ne demek istiyorsunuz anlamıyorum.” dedi.

Sevda Noyan "Silah da gerekir, silah da olur gerekirse" bunun üzerine Cüneyt Özdemir, "Terlikle yürümeyecek derken neyden bahsediyorsunuz, silahınız var mı?" sorusunu yöneltince Noyan "O dönemde, herkes ne olduğunu şaşırdı. Elimizde hiçbir şey olmadan bir anda bir darbenin içinde bulduk kendimizi. Şu anda böyle bir şeye hazırlıklıyız. İlla ki silahtan bahsetmiyoruz, ruhen hazırlıklıyız. Silah da gerekir, silah da olur gerekirse." diye karşılık verdi.
Özdemir, "Ruhsatlı silahınız var mı" sorusunu yineleyince Sevda Noyan "Hayır benim ruhsatlı silahım yok ama karşıdaki sizi öldürmeye geldiğinde siz ne yapacaksınız? Ben elimde ne varsa savaşırım. Bunun örneklerini görmedik mi?" yanıtını verdi. 
Tartışmanın uzaması üzerine Cüneyt Özdemir "Teşekkür ederim yayına katıldığınız için, sanırım sizinle bu konuda anlaşamayacağız." canlı yayını bitirdi.

SEVDA NOYAN'IN FETHULLAH GÜLEN SEVDASI

Sevda Noyan'ın, 17-25 Aralık olaylarının ardından FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'e methiyeler dizdiği ortaya çıktı.

Noyan, 8 Kasım 2014 tarihinde teröristbaşı Gülen'le ilgili şu ifadeleri kullanmış:

"Bu arada Fethullah Gülen Hocaefendi bizim sadece geçmişimizi değil, aynı zamanda hem bugünümüz hem yarınımız.. Hatta niyetimiz ahiret birlikteliği."

NOYAN AİLESİ DAVA AÇIYOR: "SOYADIMIZI KİRLETTİ"

Sevda Noyan'ın skandal paylaşımları peş peşe ortaya çıkarken, Noyan ailesinden de konuya ilişkin açıklama geldi.

"Sevda Noyan isimli bu şahsın düşünce ve tutumlarının hiçbir şekilde bizler ve ailemiz ile ilişkilendirilmemesini rica ediyoruz" ifadeleri kullanılan açıklamada, "Noyan ailesi bireyleri olarak kendisini şiddetle kınıyor ve protesto ediyoruz" dendi.

Açıklama şu şekilde:

"03 Mayıs 2020 tarihinde Ülke TV isimli televizyon kanalında Arafta Sorular programına katılan Sevda Noyan isimli şahıs; ailemizi ve NOYAN soyadının saygınlığını zedeleyen birtakım görüşlerini hayasızca dile getirerek hepimizi derinden yaralamıştır.

Aile bireylerimizden Münib Engin Noyan’ın halihazırda nikahlı eşi olan Sevda Noyan’ın önce insanlık ve sonra ailemiz adına akıl ötesi, çirkin ve utandırıcı olan bu açıklamaları hiçbir şekilde NOYAN Ailesi’nin hiçbir bireyinin düşüncelerini YANSITMAMAKTADIR.

Sevda Noyan, ailemizin soyadını evlilik yoluyla almış olup, bu şahsın ne kimliği ne de düşünceleriyle hiçbir şekilde ailemiz tarafından benimsenmemiştir.

Cumhuriyet döneminin ilk valilerinden olan büyük babamız rahmetli Ahmet Refik Bey’in soyadı kanunuyla aldığı, babamız Dr. Abbas Erdoğan Noyan’ın ve ailemizin diğer bireylerinin onurla taşıdığı NOYAN soyadının, bu şekilde kirletilmesi bizleri fazlasıyla rahatsız etmiş ve üzmüştür.

Değerli dostlarımız, iş çevremiz, öğrencilerimiz ve aynı soyadını taşımamakla beraber akraba ve hısımlarımız olanlar;

Sevda Noyan isimli bu şahsın düşünce ve tutumlarının hiçbir şekilde BİZLER VE AİLEMİZLE İLİŞKİLENDİRİLMEMESİNİ rica ediyoruz.

NOYAN ailesi bireyleri olarak kendisini şiddetle kınıyor ve protesto ediyoruz.

NOYAN AİLESİ olarak bu şahısa aile ismimizin saygınlığını kirlettiği için hakaret davası açarak hukuki süreci başlatacağız.

Saygılarımızla.

Selma Türkis NOYAN – Çevirmen, Almanca Öğretmeni

Tevfik Emre NOYAN – Reklamcı, Üniversite Öğretim Üyesi

Davut Halit Eren NOYAN – Sanatçı, İşletmeci

Murat NOYAN – İş İnsanı

Eser NOYAN - Sanatçı

Güliz NOYAN – İş İnsanı"