Brent petrol ve dolar kurundaki hareketlilik ile KDV ve ÖTV oranlarının yükseltilmesi benzin ve motorin fiyatlarına zam olarak yansıdı. 

İktidarın ekonomiyi düzeltmek için uyguladığı yeni politikalar, vatandaşın sırtına yük getirmeye devam ediyor. Türk Lirası, döviz karşısında değer kaybetmeye devam ederken, tüketim mallarına gelen zamlar da ekonomiyi içinden çıkılmaz bir noktaya sürüklüyor. 

Her sabah yeni bir zam haberiyle uyanan Türkiye, bugün de motorin zammıyla güne bayladı. Bütün ürünlerin fiyatında artışa neden olan akaryakıt ürünlerinde dün benzine gelen zamdan sonra bugün de motorine yeni bir zam daha geldi. Bugün itibariyle motorinin litre fiyatına 1 lira 7 kuruş zam yapıldı.

Zamla birlikte motorinin litre fiyatı İstanbul'un Avrupa Yakası'nda 26 lira 35 kuruşa, Anadolu Yakası'nda 26 lira 29 kuruşa, Ankara'da 26 lira 80 kuruşa İzmir'de de 26 lira 93 kuruşa yükseldi.

Benzin ise İstanbul'un Avrupa Yakası'nda 26 lira 68 kuruştan, Anadolu Yakası'nda 26 lira 62 kuruştan, Ankara'da 27 lira 13 kuruştan, İzmir'de 27 lira 18 kuruştan satılıyor.

Vatandaşlar bütün ürünlere zam olarak yansıyacak akaryakıt zamlarına tepki gösterdi.

Editör: Yadigar Hanım