MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösteren Bahçeli, "Kudüs Türklüğün derin izlerini taşımaktadır. Gitti demekle gitmez, düştü demekle düşmez. Sanmasınlar sadece Kudüs, Gazze İslam'dır. Buraların dağı, kuşu, toprağı İslam'dır" ifadelerini kullandı.

"Zalimler kudurmuştur" diyen Bahçeli, şöyle devam etti: "Beyaz fosfor bombasının kullanıldığına ilişkin kanıtlar ortalığa döküldü. Gazze'de çocuklar, bebeler, yaşlılar kurşunların, bombaların hedefidir. Sivillerin yaşadığı 2 binden fazla bina bombalandı. Bebeklerin ağzında emzik değil, yara vardır. Can kaybı 2 bin 700'e ulaşmıştır. İsrail bombardımanı ile ağır yaralanan anne ve ona bakan sabinin görüntüleri insanım diyen herkesin kalbini sızlatmıştır. Annesinin elini tutmuş ve annesi tepki vermemiştir."

Kılıçdaroğlu'nun "Yabancı asker postallarının Türkiye topraklarını çiğnemesine evet diyor musun, demiyor musun?" şeklindeki sorusuna yanıt veren Bahçeli, "CHP Genel Başkanı'nın sorduğu soruların isabet ve doğruluğundan daha çok laf olsun torba dolsun derdindedir. Boşa sallayıp acaba dolu tutar mıyım çabasındadır. Geçen hafta grup toplantısında bize sorular yönetmiş. Allah var, pek ciddiye almadım. Sorular iyi hazırlanmamış, hepsi de baştan savma" cevabını verdi.

"Sayın Kemal Kılıçdaroğlu onu bırak, bugün görüşülecek Suriye ve Irak tezkeresine ne diyeceksin? Evet mi, hayır mı oyu kullanacaksın?" diyen Bahçeli, şunları söyledi:

"Bak sayın Kılıçdaroğlu, sen de biliyorsun ki Türkşye'ye gayrimeşru yabancı postalların ayak basması diye bir şey yoktur. Şayet olursa verilecek sadece bir canımız vardır, çiğnenmesi gerekecek bir bedenimiz vardır."

Editör: Habererk Haber Merkezi