Yeniden Refah Partisi genel başkanı Fatih Erbakan’ın olağan basın toplantısı sonrası partisine yeni katılımcılara rozetleri takıldı.

Partisinin Ağustos ayı il başkanları toplantısını genel merkez toplantı salonunda gerçekleştiren genel başkan ve İstanbul Milletvekili Fatih Erbakan, öncesinde basın mensuplarının katılımıyla gündemi değerlendirdiği bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasının son kısmında Diyarbakır il başkanı Ali Erdem’in katkılarıyla genel başkan Erbakan’a partiye yeni katılımcılara rozet takma töreni gerçekleştirildi.

Yeniden Refah Partisi’ne yeni katılan isimler Diyarbakırlılarca siyasette yakinen tanınan isimlerden oluşuyor. Milliyetçi Hareket Partisi Eski il yönetim kurulu üyesi Hüseyin Erdoğan, Saadet Partisi il başkan yardımcısı Beytullah Demir, Saadet Partisi Bağlar ilçe başkanı Kerem Demir, Ak Parti Bağlar ilçe eski başkan yardımcısı Mehmet Nezir Durmaz.

Yeniden Refah Partisi Diyarbakır il başkanı Ali Erdem’in genel merkeze getirdiği isimlere rozetleri genel başkan ve İstanbul Milletvekili Fatih Erbakan tarafından takıldı.
Rozet takılan isimlerden birisi olan Kerem Demir, en son yapılan genel seçimlerde Yeniden Refah Partisi Diyarbakır milletvekili adayı olduğu ortaya çıktı. Kerem Demir’in Yeniden Refah Partisi’ne katılım rozeti genel başkan ve İstanbul Milletvekili Fatih Erbakan tarafından ‘Yeniden’ takılmış oldu.

iç

GENEL BAŞKANIN BİLGİSİ YOK

Yeniden Refah Partisi Diyarbakır il başkanı Ali Erdem’in organize ettiği katılım töreninde daha önceden milletvekili adayı olan Kerem Demir, genel başkan Erbakan’a kamuoyuna sanki partiye yeni katılıyormuş gibi lanse edildi.
Partiye katılan isimlerden Hüseyin Erdoğan ve Mehmet Nezir Durmaz’ın ise partilerinden ihraç edildiği iddiaları var. Çeşitli sebepler mazeret gösterilerek eski partilerinden uzaklaştırılan isimler olduğu iddia edilen siyasilerin Yeniden Refah Partisi’ne katılımında ve daha önce genel seçimlerde Yeniden Refah Partisi’nden Diyarbakır 10. sıra milletvekili adayı gösterilen Kerem Demir’e genel merkezde törenle rozet takılması Diyarbakır siyasetinde gündem oldu. Konuyla ilgili Yeniden Refah Partisi ve İstanbul milletvekili Fatih Erbakan’ın bilgisi olmadığı öğrenildi.

GENEL BAŞKANIN HESABINDAN PAYLAŞIM YAPILDI

Yeniden Refah Partisi’ne katılım rozet töreni genel başkanın sosyal medya hesabından paylaşıldı.
Paylaşımda; ‘Partimize katılımlar bütün hızıyla devam ediyor. Bugün de MHP il Başkan Yardımcısı Hüseyin Erdoğan, Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Beytullah Demir, Ak Parti Bağlar İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Nezir Durmaz ve Saadet Partisi Bağlar İlçe Başkanı Kerem Demir Yeniden refah Partimize katıldılar.’ ifadeleri yer alıyor.

Editör: Habererk Com