Ekonomist Selçuk Geçer, dolar ve euro paritesi ile ilgili tahminlerinin tuttuğuna dikkat çekerek, "Parite daha 0.80 i de görecek" dedi

Ünlü ekonomist dolar ve euro ile ilgili daha önce telaffuz edilmemiş bir tahminde bulunarak, dövizin tepetaklak olacağı tarihi açıkladı.

Selçuk Geçer, “Euro Dolar değil Dolar Euro artık! Parite 0.99 oldu... Dolar 18.10 Euro 17.97. Söylemiştik, inanmadınız. Oldu. Bu daha başlangıç, parite 0.80 i de görecek!” ifadelerini kullandı.

Nureddin Nebati'nin Prens Selman'ı ziyaretinin amacı belli oldu Nureddin Nebati'nin Prens Selman'ı ziyaretinin amacı belli oldu

Dolar, uluslararası arenada geçtiğimiz hafta itibarıyla küresel çapta yükseliş kaydetmişti. Bugün itibarıyla da kazançlarını artırıyor.

Dünyada, 6 gelişmiş ülke para biriminin dolar karşısında hareketinin incelendiği dolar endeksi bugün 108.475’i görerek 5 haftanın zirvesine çıktı.

Doların gelişmiş ülke para birimleri karşısında değer kazanmasının etkisiyle birlikte euro/dolar paritesi 0.9989 seviyesini gördü. Parite en son 14 Temmuz tarihinde 0.99519 seviyesini test etmişti.