İngiltere'nin birçok kısmının kapatılmasına neden olan yeni korona virüsü dalgasına yönelik endişelerle küresel piyasalarda belirgin bir riskten kaçış görülürken, dolar, TL karşısında sınırlı bir yükselişe geçti

Türkiye, İngiltere’de tespit edilen yayılma hızı daha yüksek korona virüsü nedeniyle bu ülke ve Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan uçuşların geçici olarak durdurulduğunu açıkladı.

Küresel piyasalarda dolar, birçok ülkenin Covid-19 tecrit uygulamalarını sıkılaştırmasının artından yatırımcıların güvenli gördükleri dolara yönelmeleri sonucu değer kazandı.

Riskten kaçış ABD’li siyasetçilerin 900 milyar dolar değerinde korona virüsü yardım paketi üzerinde uzlaşıya vardığı açıklamasını da gölgede bıraktı. Paketin bugün oylanması bekleniyor.

Dolar endeksi Perşembe günü Nisan 2018’den beri ilk kez 89.723 seviyesine geriledikten sonra bugün %0.2 artışla 90.461’e yükseldi.

ASGARİ ÜCRETE "İDARE EDİLEBİLECEK ÜCRET" DEMİŞTİ, KENDİ MAAŞI ŞAŞIRTTI ASGARİ ÜCRETE "İDARE EDİLEBİLECEK ÜCRET" DEMİŞTİ, KENDİ MAAŞI ŞAŞIRTTI

Bankacılar bugün piyasalarda korona virüsüne ilişkin gelişmeler ve küresel borsalardaki seyrin iç piyasada da belirleyici olabileceğini belirtiyorlar.