ZM Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Durmuş'tan açıklamalar geldi.

ZM Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Durmuş, “Elektromekanik ve elektrostatik filtreler üretimi yapıyoruz.  Dumanı ve kokuyu elektrostatik filtrelerle, karbon ve UV ve ozon yardımıyla sıfıra indiriyoruz." dedi.

Durmuş, “Elektromekanik ve elektrostatik filtreler üretimi yapıyoruz.  Dumanı ve kokuyu elektrostatik filtrelerle, karbon ve UV ve ozon yardımıyla sıfıra indiriyoruz. Bu bağlamda çevreci bir firma olarak çok önemli bir fonksiyon üstleniyoruz. Ürettiğimiz filtreler fabrikaların dumanlarını yok etmek, yemek firmalarında ve restoranlarda, mangal yapılan yemekhanelerde, cafelerde oluşan dumanın yok edilerek çevrenin temiz hale dönüştürülmesini sağlıyor” dedi

CZM Mühendislik’in tamamen yerli elektro mekanik ve elektrostatik filtrelerle üretim alanlarından, dumanı, yağı ve kokuyu yok eden mühendislik çalışmaları yaptığını kaydeden CZM Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Durmuş, “Elektro statik filtreler üretimi yapıyoruz. Dumanı ve kokuyu ise elektrostatik filtrelerle, karbon ve UV ve ozon yardımıyla sıfıra indiriyoruz. Bu bağlamda çevreci bir firma olarak çok önemli bir fonksiyon üstleniyoruz. Ürettiğimiz filtreler fabrikaların dumanlarını yok etmek, yemek firmalarında ve restoranlarda, mangal yapılan yemekhanelerde, cafelerde oluşan dumanı ve kokuyu yok ederek çevrenin temiz hale dönüştürülmesini sağlıyor. Dumanı arıtıyor, kokuyu yok ediyoruz, çevreyi sağlıklı hale getiriyoruz. Biz firma olarak bu filtreleri 2019 yılına kadar Çin’den ithal etmekteydik. Fakat 2019 yılından itibaren tamamen yerli imkanlarla ülkemizde üretim yapmaya başladık. Şua anda hem Avrupa Birliği ülkelerine, hem Azerbaycan’a hem de Ortadoğu’ya filtrelerimizin ihracatını gerçekleştiriyoruz” dedi.

ÇAYLARI ARTIK DEMLİ İÇEMEYECEKSİNİZ ÇAYLARI ARTIK DEMLİ İÇEMEYECEKSİNİZ

MİSYONUMUZ, VİZYONUMUZ

Durmuş, misyon ve vizyonlarını, “Doğaya zarar vermeden sonraki nesillere aktarabilmek ve onu koruyabilmek düşüncesiyle, havalandırma ve iklimlendirme sektöründe ki fiziksel gücümüzü arttırıp, global pazarda distribütörlükler oluşturarak bir Türk markası olan Czmair’ı, uluslararası pazarda sektörün lokomotif markası durumuna getirmek hedefindeyiz.Gün geçtikçe kirlilik oranında artış gözlenen havanın ve paralelinde yok olan doğamızın korunmasında ki kritik görevimizi alanında uzman kadromuz ve sektörde ki paydaşlarımızla birlikte layıkıyla yerine getirebilme gayretindeyiz. Satış kadar, satış sonrası hizmetlerinde bu hareket için ne kadar önem azlettiğinin bilincindeyiz. Bu doğrultuda yeni bayilikler, teknik servis noktaları ve lojistik destek ağları oluşturmaktayız. Sizlere daha iyi hizmetler sunabilmek için sektörde ki yerimizi canlı tutarak kapasitemizi arttırmak en başlıca görevimizdir” şeklinde açıkladı.

NEDEN CZM AIR?

Durmuş, kalitelerine güvendiklerini söyleyerek, “Czm Mühendislik aracılığıyla Türkiye pazarında satışa sunulan Czmair elektrostatik filtrelerini muadillerinden ayıran en büyük özelliklerinden birisi, Czm Mühendislik garantörlüğünde piyasaya giriş yapmasıdır. Czm Mühendislik, 10 yılı aşkın süredir gerçekleştirdiği ısıtma-soğutma ve havalandırma projelerinin yanı sıra, elektrik ve mekanik taahhüt projeleri de gerçekleştirmiştir. Her biri bir diğerine göre daha çok uzmanlık isteyen farklı projeleri üstlenip, taahhüt ettiği şekilde gerçekleştirmiştir. 10 yıllık iş tecrübesi ve hiç durmadan büyüyen iş hacmi ile Czm Mühendislik, sürdürülebilir bir iş ortaklığını tüm paydaşlarına olduğu gibi tüm müşterilerine de sunmaktadır. Czm Mühendislik, küresel çapta ki ortaklarıyla yaptığı ithalat, satış ve satış sonrası hizmetleriyle inşa ettiği 10 yıllık güveni, 2015’ten beri emin adımlarla Türkiye pazarına soktuğu Czmair elektrostatik filtrelerinde de kesintisiz olarak devam ettirmektedir” ifadelerini kullandı.

PROJE SATIŞLARIMIZ DA VAR

CZM Air ve Daıseku markalarıyla ürettikleri bu filtrelerin tüm dünyaya AB ülkelerine Türki Cumhuriyetlere ihracat yapıldığını ifade eden Durmuş, Filtre sistemlerimizin tamamını Türkiye’de üretimini gerçekleştirmekteyiz. 2022 yılında hem Avrupa Birliği ülkelerinde hem de Rusya’daki sektörümüzle ilgili tüm fuarlara katılıp sistemimizin tanıtımını gerçekleştirerek markamızın tüm dünyada yaygın şekilde kullanımına yönelik bir çabayı sergileyeceğiz” diye konuştu.Şu anda yaklaşık 9 ülkede distrübötürlüklerinin olduğunu bu ağlarıyla projelendirmelerinin yapılıp koku ve duman filtrelerinin kullanıldığına dikkat çeken Durmuş, “Bu niteliğimizle ülkemiz adına çok önemli bir katma değer üretip ihracat potansiyelini ortaya koyuyoruz. Ülkemize nitelikli bir katma değer girdisi sağlıyoruz. Önümüzdeki süreci çok iyi planlayarak yapacağımız çalışmalarla, katılacağımız fuarlarla distrübötörlük ağımızı 9’dan 20-25’ çıkaracak bir altyapı ve fizibiliteyi kısa sürede gerçekleştirmek adına yoğun tempolu bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunu gerçekleştirebilirsek ülkemiz adına nitelikli bir istihdam potansiyelini de sağlamış olacağız” açıklamasını yaptı. Distrübötürlük ağlarının bulunduğu ülkelerde yaptıkları satışlar dışında farklı ülkelere proje satışlarının da olduğunu ifade eden Durmuş, “Bu ülkelerde de bayilik ve distrübütörlükler oluşturmak adına çalışmalar yapacağız. Böylece firmamız ve markamız sektörel nitelikte bir dünya markası olma yolunda ilerleyecek” değerlendirmesini yaptı.

YILLARI AŞAN TECRÜBE VE İKLİMLENDİRME ÇALIŞMALARI

Durmuş sözlerini şöyle bitirdi: “Diğer yandan Daıseku klima markalarını Çin’de ürettirip Türkiye, Kıbrıs, Azerbaycan gibi ülkelerde iklimlendirme çalışmaları yapmaktayız. Kalitemizle, kalite konseptimizle ve marka gücümüzle dünyada kendi sektörümüzde söz sahibi olan, ülkemizin sektörümüzdeki parlayan yıldızı olmak en büyük amacımızdır. Türkiye’nin yaşadığı ekonomik buhranlardan kurtulmasının en büyük çaresi nitelikli üretim yapmak, istihdam sağlamak ve katma değer üretip bunu ihracata dönüştürebilmektir. CZMAIR, Türkiye pazarına 2015 yılında CZM Mühendislik tarafından getirilmiştir. CZM MÜHENDİSLİK, ısıtma- soğutma ve havalandırma alanlarında 10 yılı aşkın bir tecrübe ve birikime sahiptir. Bu birikimi küresel çapta ki iş ortaklarıyla gerçekleştirdiği ithalat, satış ve satış sonrası hizmetlerinden edindiği tecrübeyle birleştirmiştir. Alanında uzman iş kadrosunun gözlem ve analizleri doğrultusunda Czmair, Türkiye pazarına kazandırılmıştır. Czmair, elektrostatik filtrelerini, sürdürülebilirlik-sağlamlık ve yenilik ilkelerinden hareketle her daim güncel ve işlevsel tutabilmeyi amaçlar. Bunun için uzman kadromuzla beraber hiç durmadan çalışmaktayız. İşe koyulduğumuz ilk günden beri sizlerin en yakın çözüm ortağınız olmaktan gurur duymaktayız ”