20 milyon doların üzerinde teşvik primi alan Boeing CEO'su bu yıl prim almayacak

2018 yılında 20 milyon doların üzerinde teşvik primi alan Boeing CEO'su Dennis Muilenburg'un bu yıl prim almayacağı açıklandı.

20 milyon doların üzerinde teşvik primi alan Boeing CEO'su bu yıl prim almayacak

 Muilenburg, Boeing 737 MAX kazalarına karşın bu kadar çok prim almış olmasından dolayı ağır eleştirilere maruz kalmıştı.

Being Yönetim Kurulu Başkanı David Calhoun, ABD Temsilciler Meclisi'nden gelen ağır eleştiriler üzerine, şirketin CEO'su Dennis Muilenburg'un 2019 yılındaki teşvik primini almayacağını açıkladı.

CNBC'de bir programa katılan Calhoun, CEO Muilenburg'un, Boeing 737MAX kazalarıyla ilgili Kongre'de ifade verdiğini anımsattı ve ifadesi sırasında, Temsilciler Meclisi üyelerinden ağır eleştirilerin geldiğini anımsattı.

KAZALARDAN DOLAYI AĞIR ELEŞTİRİLER ALMIŞTI

Temsilciler Meclisi üyeleri, ifadesi sırasında CEO Muilenburg'un 2018 yılında 20 milyon doların üzerinde teşvik primi aldığını öğrendikten sonra, Boeing 737 MAX kazalarına karşın, bu kadar çok prim almış olmasından dolayı kendisine ağır eleştiriler yapmışlar, kınamışlardı.

Boeing 737MAX kazalarına ilişkin gelişmeler üzerine, şirketin Yönetim kurulu Başkanlığı görevini geçen Ekim ayında Calhoun üstlenmiş, Muilenburg ise, şirketteki 737MAX model uçakların güvenli bir şekilde uçuşlarını sağlamak üzere yürütülen çalışmalar nedeniyle tam zamanlı olarak CEO'luk görevini sürdüreceğini açıklamıştı.

YORUM EKLE