2020 Dünyaya meteor çarpacak mı?

29 Nisan 2020 tarihinde dünyaya göktaşı (meteor) çarpacağı iddialarına NASA tarafından yanıt geldi. 2020 dünyaya göktaşı düşecek mi?

banner311
2020 Dünyaya meteor çarpacak mı?

NASA tarafından yapılan son açıklamada dünyaya yaklaşmakta olan göktaşının Nisan ayının sonlarında çarpacağı iddialarını yalanladı. 29 Nisan tarihinde dev bir meteorun dünyaya çarpacağı iddiaları uzunca bir süre sosyal medyanın gündeminde yer almıştı.

29 Nisan 2020 tarihinde dünyaya çarpacağı iddia edilen göktaşı konusunda NASA'dan bir açıklama geldi. Peki göktaşı dünyaya çarpacak mı? Konu hakkında tüm detaylar haberimizin içeriğinde…

NASA yetkilileri sosyal medyada gündeme getirilen göktaşı hakkında bazı bilgiler verdi. Bu haberlerin asılsız ve yalan olduğu ifade edildi. Hazırlanan son raporda dünyaya bir göktaşı çarpması durumunda neler olabileceğinden de bahsedildi.

Dünyaya Göktaşı Çarparsa Sonuçlar Ne Olur?

* Çapı 10 metreye kadar olan çarpma durumunda dışarı çıkılmamalı ve pencerelerden de uzak durulmalıdır. Bu gibi çarpmalarda maddi zararlar görülebilir.

* Çapı 10 ila  25 metre arasında çarpmalarda göktaşının düştüğü yerde büyük zararlar ve doğal afetler görülebilir.

* Çapı 25 ila 100 metre arasındaki çarpmalarda büyük panik, bina yangınları, kargaşa ve çok sayıda ölüm yaşanabilir.

* Çapı 100 metreden fazla olan çarpmalarda tsunami felaketleri, büyük deprem görülebilir. Ölümler yüz binlerdir.

* Daha büyük göktaşlarında ise felaketten sağ kurtulanlar için yeni sosyal yaşam alanları ve yeni teknolojilerin geliştirilmesi şarttır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.