ABD Başkanı Biden, İsrail'in Filistin'e saldırılarını savundu

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları devam ederken ABD Başkanı Joe Biden, İsrail'i savundu. Biden, "Binlerce roket topraklarına düşerken İsrail'in kendini savunma hakkı var" açıklamasını yaptı.

ABD Başkanı Biden, İsrail'in Filistin'e saldırılarını savundu

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefonda görüştüğünü belirterek "Binlerce roket topraklarına düşerken İsrail'in kendini savunma hakkı var" dedi.

Biden, Beyaz Saray'da Covid-19 aşılamalarına ilişkin yaptığı basın toplantısı esnasında Filistin ve İsrail'de yaşanan son gelişmelere ilişkin bir soruyu yanıtladı.

İsrail'in yanı sıra Mısır, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi Orta Doğu ülkeleri ile de bu konuda yakın temas halinde olduklarını belirten Biden, İsrail Başbakanı Netanyahu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini ve bu konuda yakın zamanda bir açıklama yayımlayacaklarını söyledi.

Yakın zamanda durumun sakinleşmesini beklediğini belirten Biden, "Binlerce roket topraklarına düşerken İsrail'in kendini savunma hakkı var" değerlendirmesinde bulundu.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344