ABD'de Senatörler, teröristleri ağırladı

Barış Pınarı Harekatı sonrası Türkiye’ye yaptırım tasarısının öncülerinden ABD’li senatörler Chris Van Hollen ve Lindsey Graham, terör örügütü YPG’nin omurgasını oluşturduğu SDG Konseyi Eşbaşkanı İlham Ahmed’i Washington’da ağırladı.

ABD'de Senatörler, teröristleri ağırladı

Ankara'ya yaptırım öngören karar tasarısına öncülük eden Demokrat Senatör Chris Van Hollen ve Cumhuriyetçi Lindsey Graham, terör örgütü Suriye Demokratik Güçleri'nin uzantısı Suriye Demokratik Konseyi Eşbaşkanı İlham Ahmed ile başkent Washington'da bir araya geldi.

Senatör Chris Van Hollen, terör örgütü elebaşı İlham Ahmed ile yaptığı görüşmeyi Twitter hesabından duyurdu.

Ahmed’i “Suriye Kürtlerinin en üst düzey siyasi temsilcisi” olarak nitelendiren Van Hollen, “İlham Ahmed ile toplantımızdan sonra kuzeydoğu Suriye’de gelişen duruma ilişkin daha çok endişeliyiz. Kongre, hemen şimdi, yeterli sayıda Amerikan askerinin Suriye’de kalmasını sürdürmek, hava desteğini garantiye almak ve Türkiye’ye karşı yaptırım uygulamak için toplanmalı” ifadelerini kullandı.

Sözcü gazetesinin haberine göre, Amerikalı siyasetçi basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Katliamı durdurmamız gerekiyor. IŞİD’in tekrar ortaya çıkmamasını sağlamamız gerekiyor” dedi.

YORUM EKLE