ABD YPG'ye 5 bin silah daha gönderecek

banner155

ABD Başkanı Trump'ın YPG'ye yapılan silah yardımlarının kesileceğini söylemesine rağmen, 2018 yılı bütçesinden DEAŞ'la mücadele kapsamında YPG'ye 5 bin AK-47 sevk edileceği açıklandı.

ABD YPG'ye 5 bin silah daha gönderecek
banner170

ABD Başkanı Donald Trump YPG'ye silah yardımının kesileceğini, Beyaz Saray da verilen silahların geri isteneceğini söylemesine rağmen; ABD 2018 yılı bütçesinde DEAŞ'la mücadeleye 500 milyon dolar ayırırken, YPG'ye 5 bin AK-47 sevk edileceğini açıkladı.

ABD 20128 YILI BÜTÇE RAPORUNDA ORTAYA ÇIKTI
Trump YPG'ye silah yardımının kesileceğini, Beyaz Saray da verilen silahların geri isteneceğini söylemesine rağmen; ABD 2018 yılı bütçesinde DEAŞ'la mücadeleye 500 milyon dolar ayırırken, YPG'ye 5 bin AK-47 sevk edileceğini açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın, PKK'nın Suriye'deki kolu PYD/YPG'ye bundan sonra silah verilmeyeceğini açıklamasından sonra, Beyaz Saray yönetiminden bir yetkili ağır silahların PKK'lılardan geri isteneceğini Reuters'a söyledi.

Al Monitor'un Pentagon muhabiri Jack Detsch'in haberine göre, PYD/YPG'ye verilen silahların hepsinin seri numarası alıyor ve özellikle ağır silahların bilgileri Türkiye ile paylaşılıyor. Suriye'deki süreç bittikten sonra da bu silahlar PYD/YPG'den geri istenecek. Haberde yer alan bilgilere göre, silahların yanlış ellere gitmesini engellemek için silahları izleme veri tabanı oluşturuldu. Bu silahların seri numaraları kayıt edildi. Ayrıca ağır makineli tüfekler, Humvee'lerin güvenli dönüşlerinin sağlanacağının bilgisi Türkiye ile paylaşıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hilal
Hilal - 1 yıl Önce

Allah belasını bır gun verecek bu ABD nın ınsAllah. Ama biz ne yaptik ve ne yapiyoruz halen askerleri iceri atmaktan kendi icimizde askere operasyon yapmaktan yilmadik biz ne yaptik cozum sureci ile PKK ve yandaslarini ulkenin icine yerlesik yasama aldik. Sn Abdullah Gul tespiti cok dogru once evimizin icini temiz tutalim !!!

SIRADAKİ HABER

banner151