ABD’de Hollywood filmi hayata geçti!

ABD’de koronavirüs konusunda araştırmalar yapan ve önemli bulgular elde etmek üzere olduğu öğrenilen Çin asıllı bilim insanı Bing Liu evinde ölü bulundu.

ABD’de Hollywood filmi hayata geçti!

Liu’nun cinayete kurban gittiği öğrenilirken, katil zanlısının intihar ettiği açıklandı.

ABD’de korona virüs konusunda araştırma yapan Çin asıllı bilim insanı Bing Liu evinde ölü bulundu. Vücudunda kurşun yaraları bulunan Liu’nun ölümünün kesin olarak cinayet kaynaklı olduğu açıklandı.

CNN'in haberine göre, Pittsburgh şehrine bağlı Ross kasabası polisi, Çin asıllı Dr. Öğr. Üyesi Bing Liu'nun baş, boyun ve vücudunun çeşitli yerlerinde kurşun izlerine rastlanıldığını açıkladı.

Üniversite, akademisyenin Kovid-19'la ilgili çok önemli bir araştırmayı yürüttüğünü açıklarken, polis olayın açık bir cinayet olduğunu belirtti.

Polis, kimliği belirlenemeyen katil zanlısının Bing'i öldürmesinin ardından arabasında intihar ettiğini belirtirken, Bing'in Çinli olması nedeniyle hedef alındığına dair bir bulguya rastlanmadığını vurguladı.

Üniversite tarafından akademisyen Bing'in ölümü nedeniyle yapılan açıklamada, verimli bir araştırmacı olan Bing'in "trajik ölümünden" derin üzüntü duyulduğu ifade edildi.

Üniversitenin Hesaplama ve Sistem Biyolojisi Bölümü'ndeki meslektaşları ise Bing'in, SARS-CoV-2 enfeksiyonunun altında yatan hücresel mekanizmaların ve bunların komplikasyonlarının hücresel temelini anlamaya yönelik yapılan araştırmada çok önemli bulgular elde etmek üzere olduğuna dikkati çekti.

YORUM EKLE