Almanya şehirlerarası otobüsleri sevdi

Almanya şehirlerarası otobüs yolculuğunu sevdi. Bu otobüslere ilgi giderek artıyor. Uzun yol otobüsleri için online rezervasyon hizmeti sunan internet portalı “fahrtenfuchs.de”nin verilerine göre Ağustos ayında 30.000 kişi bu otobüslerle yolculuk yaptı. Bu rakam yılın başında 10.000 idi.

Almanya şehirlerarası otobüsleri sevdi

~~OTOBÜS SEFERLERİ REKOR KIRIYOR

Deutche Bahn'a ve havayollarına alternatif olarak hizmete giren şehirlerarası otobüscülük büyük ilgi görüyor. Uzun yol otobüs işletmecilerinin sayısı da her geçen gün artıyor. Öyle ki, 2014'ün başından bu yana 100 yeni işletmeci da sektöre girdi. Bugün itibariyle Almanya çapında 230 şehirlerarası otobüs işletmesi hizmet veriyor. Yaz aylarında artan talep yüzünden şirketler sefer sayılarını da arttırdı. Almanya'dan yurtdışına yönelik otobüs seferleri hem sayı hem de rekabet olarak giderek ön plana çıkıyor.

YURTDIŞI SEFERLERİNE BÜYÜK İLGİ

Almanya'dan yurtdışına ve özellikle Prag, Amsterdam ve Milan gibi popüler şehirlere sefer yapan şirketlerin sayısı sürekli artıyor. Demiryollarına kıyasla üçte bir daha ucuz olan otobüslere ilgili o kadar yüksek ki, şirketler talebi kaşılamakta zorlanıyor. Basında yer alan haberlere göre yanlız Berlin'den haftada 2076 otobüs kalkıyor. Frankfurt am Main ve Hamburg'dan da her hafta yaklaşık 1000 otobüs sefer yapıyor. Otobüs seferleri sadece büyük kentler arasında popüler değil: Nürnberg ve Karlsruhe gibi orta büyüklükteki kentlere yönelik seferler de büyük ilgi görüyor

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER