Amerikalı diplomatların gizemli hastalık vakasında ikinci dalga

banner155

ABD basınında yer alan haberde Amerikalı bürokrat ve bazı ailelerin henüz teşhis edilemeyen bir hastalığa yakalandığı belirtildi.

Amerikalı diplomatların gizemli hastalık vakasında ikinci dalga
banner170

ABD’nin Çin Büyükelçiliği, Amerikalı bürokrat ve ailelerinin teşhis edilemeyen bir hastalığa yakalandığını açıkladı ve uyarıda bulundu.

Teşhis edilemeyen bu hastalığın, daha önce de Küba’daki ABD’li diplomatların yakalandığı belirtildi.

Washington Post'ta bu sabah yayımlanan bir habere göre, ABD'nin Çin Büyükelçiliği, Amerikan vatandaşlarını diplomatlar ve ailelerinin yakalandığı ve teşhis edilemeyen hastalık hakkında uyardı.

Büyükelçilik uyarısında, açıklanamayan sesler işitme sonucunda yakalanıldığı söylenen hastalık nedeniyle, bilinmeyen herhangi bir fiziksel semptomla karşılaşan, işitme ya da hissetme konusunda sıkıntı yaşayan herkesin, acilen tıbbi yardıma başvurusu gerektiği belirtildi.

BENZER BİR OLAY KÜBA'DA YAŞANMIŞTI

Bu gizemli hastalığa 2016 yılında Küba'da çalışan Amerikalı diplomatlar ve aileleri de yakalanmıştı. Olay sonrası ABD, Havana'daki diplomatlarını ülkeye çağırmış, Küba'nın ABD'li diplomatları koruma konusundaki zafiyetinden dolayı, 15 Kübalı diplomatı sınır dışı etmişti.

Küba'da hastalanan kişiler üzerinde yapılan muayeneler sonucunda vücutlarında hiçbir toksine, virüse rastlanmamıştı.

Amerikan elçiliklerinde çalışan Kübalı çalışanlardan hiçbirinin de hastalığa yakalanmadığı gözlenmişti.

Tıbbi uzmanların ve FBI'ın aylar boyunca yaptığı detaylı soruşturmaya rağmen, hiçbir sonuca ulaşılamamıştı.

Bu yılki olay ise Guangzhou şehrinde görevli, Amerikalı bir konsolosluk çalışanının, evinde bile garip sesler duyması hakkındaki şikayetleri sonucunda muayene edilmesinden sonra, beyin travması belirtileri göstermesiyle başlamıştı.

Bu olayın kamuoyuna duyurulmasından sonra kaç kişi oldukları henüz resmi olarak açıklanmayan, Çin'de görev yapan Amerikalı diplomatlar ve aileleri, ABD'den gönderilen doktorlar tarafından tıbbi testlere tabi tutulmuşlardı.

Amerikalılar, herhangi bir teşhis konulamayınca dün ABD'ye götürülmüştü.

'Sonik cihaz' iddiası

İşitme kaybına, diplomatların evinin önüne konulan ve duyulmayan ses dalgalarıyla sağırlığa yol açabilen bir tür sonik cihazın neden olmuş olabileceği iddia ediliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emin Hantürk
Emin Hantürk - 9 ay Önce

Böyle bir hastalık şayet sadece dünyanın mikrobu olan amarikalılarda varsa ben bunun, yeryüzünün ve kainatın sahibinin gerçek bir sahibi ve düzenleyicisinin, yani Tanrının varlığını gösteren belirgin işareti olduğunu, bu dünyanın bir numaralı melaneti olan haydut devlet amarikanın insanlığa yaptığı bunca kötülüğün hesabını vereceğinin yine bir numaralı delili olduğunu göstermektedir. Ortadoğuda çevirdiği fırıldaklarla milyonlarca müslüman kanı döktüğünü, ve başta türkiye olmak üzere, onun işbirlikçi iktidarlarını ve bazı etnik guruplarıda onlara devlet kurduracağını vaat ederek yanına çektiği ve yardım ve organize ettiği terör örgütleri vasıtasıyla bu suçları işlediğini yukarıdaki görmüyormu..? Elbette ki görüyor ve bu zulmün bir gün hesabını soracaktır...!

SIRADAKİ HABER

banner151