Arakan'lı Müslümanlardan Dünya Müslümanlarına Sitem!

Burma’da Müslümanlara uygulanan kitlesel katliama dikkat çekmek...

Arakan'lı Müslümanlardan Dünya Müslümanlarına Sitem!

Sosyal medyada örgütlenen bir grup Burma’lı Müslüman, bölgede yaşananlar hakkında dünya İslam coğrafyasına seslenerek sitemlerini dile getirdiler.

Burma’da Müslümanlara uygulanan kitlesel katliama dikkat çekmek isteyen grup, Müslüman ülkelerin Burma’ya karşı duyarsız olduklarını İslam coğrafyasında gündem sadece Mısır, Suriye ve Filistin olmamasını açıkladılar.

Size Sesleniyoruz! Bizde Müslümanız

Grup açıklamanın devamında Burma’da yaşanan katliamın gözardı edildiğini söylerken Burmalı vatandaşların sırf Müslüman oldukları için Budist çetelerce katliama maruz kaldıklarını bildirdiler. Grup konuşmanın sonunda ise bütün Müslümanların Burma’yı gündemine almalarını ve zulüm bitene kadar gündemlerinden hiç çıkarmamalarını rica ettiler.

Burma’da yaşanan kitlesel katliamdan kareler

Dikkat görüntüler rahatsız edicidir.

 

MÜSLÜMANLARA YAPILAN KÖTÜ UYGULAMALARDAN BAZILARI

MÜSLÜMAN KADINLARI SEKS KÖLESİ OLARAK KULLANIYORLAR

Myanmar ordusu Arakanlı kadınları seks kölesi olarak kullanıyor. Güvenilir kaynaklardan gelen iddialar arasında Müslüman köylerinin boşaltılması, erkeklerin ve erkek çocukların keyfi tutuklanması, işkence, adil yargılanma haklarının verilmemesi gibi hususların yer aldığı, “Keyfi tutuklamalar korkusuyla erkeklerin köylerden kaçması, Müslüman kadınları ve kızları, Myanmar güvenlik güçlerinin tecavüz ve cinsel saldırılarına karşı savunmasız bırakıyor” değerlendirmesinde bulundu.

ROHİNGYALI MÜSLÜMANLARIN TIP OKUMASINA MÜSAADE EDİLMİYOR

Myanmar’da Rohingya Müslümanlarının Tıp Fakültesi’nde gitmesi yasak. Eyaletin Rohinglayarın çoğunlukta olduğu kuzey bölgesinde üniversite bulunmuyor ve Müslümanların, herhangi bir nedenle bölgeyi terk etmelerine de izin verilmiyor.
Sadece eyalet başkenti Sittwe’de yaşayan çok az sayıda Rohingya, üniversite eğitimi alabiliyor. Bunlardan 25 yaşındaki Sayid Alum, Myinn Hlut köyünde Rohingya çocuklarına öğretmenlik yapıyor. Budistlerin kendilerini aşağıladığını belirten Alum, “Bize ‘vatandaş bile değilsiniz. Ne diye okula gidesiniz’ diyorlar” diyerek tepkisini dile getirdi.

İKİDEN FAZLA ÇOCUK YAPMAK YASAK

Alınan karara göre Müslümanların ikiden fazla çocuk sahibi olmaları yasaklandı

CEP TELEFONU KULLANMAK YASAK

İNTERNET KULLANMAK YASAK

CAMİLER KAPALI VE CENAZE NAMAZLARI RÜŞVETLE KILINIYOR

Arakan’da bütün camiler halen kapalı. Cenaze namazına bile izin verilmiyor. Müslümanlar, ölüleri için gece saatlerinde yerel yöneticilere rüşvet vererek cenaze namazı kılabiliyor.

EN BÜYÜK ZEVKLERİNDEN BİRİ MÜSLÜMAN YAKMAK

Budistler  ateşe verdikleri müslümanlara yardıma gelen kişilere  “Su dökmeyin, bırakın ölsün diye tehtitlerde bulunuyorlar.

BUDİST ÇETELERDEN KAMPLARLA KALAN MÜSLÜMANLARA TACİZ ATEŞİ

Zorla kamplarda yaşamaya mecbur bırakılan müslümanlar, budist çeteler tarafından kamplara ateş edilmek suretiyle göç etmelerine neden oluyorlar.İşkence, ölüm ve tecavüzlerin hergün sistematik olarak müslümanlara uygulandığı Burma’da, Hükümet destekli çeteler halka ya ölümle yada sürgünle tehtit etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2013, 12:57
YORUM EKLE