Arjantin televizyonlarında güvenli seks eğitimi

Arjantin'de sağlık bakanlığı yetkilisi televizyon programında koronavirüs salgını sırasında güvenli cinsellik tavsiyelerinde bulundu.

banner311
Arjantin televizyonlarında güvenli seks eğitimi

Doktor Jose Barletta insanların sanal ya da gerçek cinsel ilişkiden sonra ellerini yıkamalarını söyledi. Barletta "Artık cinsel ilişki, özdoyum ya da sanal seksten sonra ellerinizi yıkamanız her zamankinden daha önemli" sözlerini kullandı. Barletta ayrıca başkalarıyla paylaşıyor olsanız da olmasanız da bu sırada klavye, telefon, seks oyuncağı gibi kullanılan tüm eşyaların dezenfekte edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Koronavirüs salgını nedeniyle dünya nüfusunun yarısından fazlasının evden dışarı çıkması bir şekilde kısıtlanmış durumda bu da hemen hemen tüm ülkelerde seks oyuncaklarını satışında artışa neden oldu.

Televizyonda yayınlanan seks eğitimi Güney Amerika'da koronavirüse karşı en hızlı ve en sert önlemleri alan Devlet Başkanı Alberto Fernandez'e de bir radyo mülakatı sırasında soruldu. Fernandez bu konuda da sağlık bakanlığının tavsiyelerine uyulması gerektiğini söyleyerek "Bu konuda benim fikrimi söylememi beklemeyin," ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2020, 03:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.