A.R.O.G'daki gizemli taş gerçek oldu!

2001: A Space Odyssey ve A.R.O.G filmlerinde kafamıza kazınan 'gökten düşen siyah taş', ABD'nin Utah eyaletindeki çorak alanda görüldü.

banner311
A.R.O.G'daki gizemli taş gerçek oldu!

ABD'de çalışmalarını sürdüren biyologlar, Utah eyaletindeki çorak bölgelerden birinde, dikkat çeken bir buluş yaptılar. Tamamen şans eseri yapılan keşif, metalden oluşmuş bir monolitin ta kendisi. Bilim insanları, kimselerin yaşamadığı bu arazide bulunan monolitin nasıl oluştuğu ve oraya nasıl geldiği konusunda hiçbir bilgi sahibi değiller.

Bilim insanları, monolitin keşfini havadan yaptılar. Bölgedeki büyük boynuzlu koyunları saymak için helikopterle uçan bilim insanları, şans eseri monoliti buldular. Bilim insanları fazlasıyla heyecanlandıran bu olayın gizemi kolay kolay çözülecek gibi görünmüyor.

Boyu 3 metre

Utah'ta bulunan monolitin boyu, yaklaşık 3 metre. Bugüne dek çorak bir arazide keşfedilmeyi beklemiş olan monolitin hammaddesi ise şu an için bilinmiyor. Bilim insanları, monolitle ilgili araştırma yapılıp yapılmayacağına dair de herhangi bir açıklama yapmadılar. Ayrıca uzmanlar, monolitin binlerce ziyaretçi alacağını düşünerek, bu gizemli yapının yerini tam olarak açıklamadılar. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.