Azez ve Çobanbey'de patlama ölü ve yaralılar var

YPG/PKK terör örgütü Azez’de bombalı araçla intihar saldırısı gerçekleştirdi. İlk belirlemelere göre 40 kişi yaralanırken 9 kişi hayatını kaybetti. 

Habererk/Lokman Happani/ Kilis 

YPG/PKK terör örgütü son günlerde Suriye’de güvenli bölgeler bombalı eylemlerini bir yenisi daha ekledi. Türkiye’nin kontrolündeki Azez kentinde saat 13,15 sıralarında , kent merkezindeki hastane meclis binasının bulunduğu ana cadde üzerin halkın kalabalık olduğu bir sırada bombalı araçla intihar saldırısı düzenledi. Saldırı sonrası bölgeye çok sayıda ambulans ile kurtarma ekipleri sevk edilirken vatandaşlarda yaralılara enkaz altından kurtarmak için güvenlik sağlık ekiplerine yardıma koştu. Yaralılar ilk etap Azez’deki hastanelere sevk edilirken durumu ağır olanların Kilis Devlet Hastanesine getirilmesi durumu üzerine Hastanede tedbir alındı. Kilis 112 ekipleri Öncüpınar sınır kapısına sevk edildi. 

Diğer yandan Fırat kalkanı ile özgürleştirilen Çobanbey kasabasında saat 15,30 sıralarında motosikletli bombalı intihar eylemi gerçekleştirildi.  Çobanbey  kasabasının ana caddesinde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 12 kişi yaralandı. Yaralılar Çobanbey hastanesinde tedavi altına alındı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ambulans ve arama kurtarma ekipleri sevk edildi.  Çobanbey'de ki patlamanın YPG/ PKK terör örgünün yaptığını bölgede  operasyonlara başlandığı öğrenildi. 
 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 23:41
YORUM EKLE