Barack Obama, yönetimi eleştirdi!

ABD eski Başkanı Barack Obama koronavirüs salgını sürecinde ülke yetkililerinin sorumlu gibi davranmadığını ifade ederek eleştiride bulundu.

Barack Obama, yönetimi eleştirdi!

ABD'de internet üzerinden gerçekleştirilen mezuniyet törenine katılan ABD eski Başkanı Barack Obama, salgın sürecinde işbaşındaki yetkilileri yetkilileri eleştirerek, pek çoğunun sorumluluk üstlenmiş gibi yapmaya bile çalışmadığını ifade etti.

ABD eski Başkanı Obama, ülke yöneticilerini koronavirüs sürecinde sorumlu gibi davranmadıklarını ifade ederek eleştiride bulundu.

İki dönem üst üste ABD Başkanı seçilen ve görevini 2017 yılında Donald Trump'a devreden Barack Obama birçok ABD liderinin koronavirüs salgını sırasında "sorumlu gibi davranmadığını" açıkladı.

Obama aynı zamanda, "Bu hastalık Afro-Amerikan toplumların yıllardır yaşadığı eşitsizlik ve ekstra yükü gözler önüne serdi. Koronavirüsün toplumlarımızdaki orantısız etkisini görüyoruz. Bu salgın ülkeyi yönetenlerin ne yaptıklarını bilmediğini açıkça ortaya koydu. Ülkeyi yönetenlerin birçoğu görevdeymiş gibi davranmıyor bile" dedi.

İfadelerde ABD Başkanı Donald Trump'ın ismi geçmemiş olsa da Obama'nın yorumları halefinin eleştirisi olarak görüldü.

Obama, daha önce Trump'ın koronavirüs krizini yönetme biçimini "keşmekeş, mutlak kaotik bir facia" olarak tanımlamıştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2020, 20:59
YORUM EKLE