Bloomberg anketinde çarpıcı Türkiye sonuçları

Bloomberg'ün önemli yabancı kuruluşlarla yaptığı bir ankete göre Türkiye politik risklerin en fazla olduğu ülke olarak öne çıktı. Öte yandan uzmanlara göre Türkiye ekonomik görünümün en olumsuz olduğu ülke olarak belirlendi.

Bloomberg anketinde çarpıcı Türkiye sonuçları

Bloomberg’ün yaptığı bir ankete göre dünyanın önde gelen banka ve finansal kurum analistleriyle ülkelerdeki politik riskler üzerine bir görüşme gerçekleştirildi.

16 yatırımcının da aralarında olduğu analistlerle gerçekleştirilen görüşmeler sonrası Türkiye gelişmekte olan ülke pazarlarında en yüksek politik riske sahip ülke oldu.

Türkiye’yi Güney Afrika izledi. Türkiye para politikasının en çok risk taşıdığı ikinci ülke olurken, uzmanlara göre ekonomik görünümün en zayıf olduğu ülke olarak belirlendi.

Uzmanlar Fed’in para politikalarından en çok etkilenecek ülkenin de Türkiye olacağını belirtti.

ANKETE HANGİ KURUMLAR KATILDI?

Standard Life Investments Ltd., Pioneer Investment Management Ltd., SBI Securities Co., Mitsubishi UFJ Kokusai Asset Management Co., UBS Asset Management, Morgan Stanley Investment Management, Schroder Investment Management Ltd., Standard Chartered Plc, Amundi Asset Management, BNP Paribas Investment Partners, Daiwa SB Investments Ltd., Mizuho Bank Ltd., AllianceBernstein LP, Invesco Advisers Inc., ve Stone Harbor Investment Partners.

YORUM EKLE