Böyle meclis görülmedi! Vekiller birbirine bakın ne fırlattı

Tayvan parlamentosunda tartışma çıktı.

banner311
Böyle meclis görülmedi! Vekiller birbirine bakın ne fırlattı

Tayvan parlamentosunda ABD'den ithal edilen domuz etleri nedeniyle çıkan tartışmada milletvekilleri birbirlerine bağırsak attı. Tartışma kısa süre sonra kavgaya dönüşürken, tekme ve yumruklar havada uçuştu.

Tayvan parlamentosunda ABD'den domuz ve sığır eti ithalatı nedeniyle tartışma çıktı. Ana muhalefet partisi KMT milletvekilleri, oturumda Başbakan Su Tseng-chang'in konuşması sırasında soru almasını önlemek için kovalarla bağırsak atmaya başladı. Bu eylemin ardından parlamentoda KMT ve iktidardaki Demokratik İlerleme Parti üyeleri birbirine girerken, tekmeler ve yumruklar havada uçuştu.

"ABD, TAYVAN'IN EN GÜÇLÜ VE SAMİMİ DESTEKÇİSİDİR"

Tayvan yönetimi Amerikan et ithalatına getirilen yasağı ay başında kaldırırken, bu durum iki ülkenin yakınlaştığı şeklinde yorumlandı. Başbakan Su Tseng-chang de iki ülkenin yakınlaştığı iddialarını doğrulayarak, "ABD, Tayvan'ın en güçlü ve en samimi destekçisidir" dedi. Su Tseng-chang ayrıca, hükümetin halkı güvende tutarken dünya çapındaki koronavirüs krizi sırasında yeni ithalat kapıları açılacağını vurguladı.

AÇIKLAMALAR HALK VE MUHALEFETİ TATMİN ETMEDİ

Kasım ayı başında ithalat yasağının kaldırılması kararı alınırken muhalefet Avrupa'da yasaklı maddeler listesinde bulunan ve Amerika'dan ractopamine verilmiş etlerin ithaline tepkiliydi. Konuyla ilgili endişelere cevap veren Başbakan Tseng-chang, ithal edilen etlerin gümrükten mutfağa kadar yakından izlendiğini belirtti. Ancak bu açıklamalar halk ve muhalefet kanadını tatmin etmedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.