Bu adamın derdi ne? Kendini çarmıha gerip ateşe verdi

Rusya’nın başkenti Moskova'da ünlü KGB (şimdiki FSB) binasının bulunduğu Lubyanka Meydanı’nda bir aktivist, "siyasi tutukluları desteklemek" için İsa Mesih'in suretinde kendisini çarmıha bağlayıp ateşe verdi.

banner311

Oda TV'de yer alan habere göre, Lubyanka Meydanı’nda bir aktivist, "siyasi tutukluları desteklemek" için İsa Mesih'in suretinde kendisini çarmıha bağlayıp ateşe verdi.

Küçük bir grubun planladığı eyleme anında müdahale eden polisler, Pavel Kriseviç adlı eylemciyi gözaltına aldı. Çarmıha bağlı olarak bir taburenin üstünde yarı çıplak duran eylemcinin çevresinde, Rusya'da son dönemde gündemde olan bazı davaların temsili dosyaları yakıldı.

40 DERECEDE YANAN BİR MADDE AMA...

Türkrus’un Znak.com’dan aktardıklarına göre, eylemciler eylemin sadece politik baskılara dikkati çekmek için yapıldığını söyleyerek, "40 derecede yanan ve insan vücuduna zarar vermeyen özel bir madde kullanıldı” açıklamasında bulundu.

KENDİNİ ASMIŞTI

Kriseviç’in bundan önce de benzer eylemlere imza attığı biliniyor. Krisevic’in, ağustos ayında, St. Petersburg'da Rusya ve Beyaz Rusya'daki siyasi tutukluları desteklemek için bir miting düzenlediği ve Troitski Köprüsü'nde bir iple temsili olarak "kendini asarak" suya atladığı belirtildi. 

Tass ajansı, gözaltındaki eylemcinin, 30 güne kadar hapis cezasına çarptırılabileceğini duyurdu. 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 15:48

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.