Bu dünyada Koronavirüs hastalarını ‘Acı çekmesin’ diye öldüren doktor var

Almanya'da koronavirüs tedavisi gören ve durumu ağır olan iki hastayı 'kasten öldürmekle' suçlanan bir başhekim tutuklandı.

banner311
Bu dünyada Koronavirüs hastalarını ‘Acı çekmesin’ diye öldüren doktor var

Essen Savcılığı ve Essen Polisi'nden yapılan açıklamada, Essen Kliniği'nde görev yapan 44 yaşındaki başhekimin, hastalarına kasıtlı ve yasa dışı bir biçimde, ölüme yol açan ilaçlar verdiği belirtildi. Yoğun bakım servisinde tedavi gören 47 ve 50 yaşlarındaki iki koronavirüs hastası, 13 ve 17 Kasım tarihlerinde hayatlarını kaybetmişti.

Deutsche Welle Türkçe'nin aktardığı habere göre, zanlı başhekimin ifadesinde ölüm vakalarından sadece biri hakkında konuştuğu ve itirafta bulunduğu belirtildi. Nöbetçi mahkemece hakkında tutuklama kararı çıkarılan doktorun ifadesinde, büyük acılar çeken hastasının acılarına son vermek istediğini ifade ettiği bildirildi.

Essen Üniversitesi Kliniği'nden yapılan açıklamada ise, tutuklanan başhekimin geçen şubat ayında göreve başladığı aktarılarak, "Hekimin iki vakada, ölmek üzere olan hastalarına, ölüm sürecini hızlandıracak bir madde verdiği ihtimali üzerinde duruluyor" denildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.