Çin 8 ülke ülkeye yasak getirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınında vakaların tekrardan artışa geçmesiyle ülkeler yeni tedbirler almaya başladı.

Çin 8 ülke ülkeye yasak getirdi

Çin, aldığı yeni önlemler doğrultusunda dünya genelinde 8 ülkeden vatandaşların ülkeye girişini geçici olarak yasakladı.

Çin, dünya genelinde yeni tip korona virüs (Covid-19) vakalarının tekrar artışa geçmesinin ardından 8 ülkeden vatandaşların ülkeye girişini geçici olarak yasakladı.

8 ÜLKE VATANDAŞINA YASAKLANDI

Çin'in, Rusya, Fransa, İtalya, İngiltere, Belçika, Filipinler, Hindistan ve Bangladeş'deki misyonları, bu ülkelerden Çin vatandaşları haricinde girişlerin geçici olarak durdurulduğunu duyurdu. Çin, giriş yasağıyla yurt dışından yeni enfeksiyon taşınmasını önlemeyi amaçladığı belirtiliyor.

Giriş yasağının Çin'de oturum izni ve vizesi bulunanları da kapsadığı ancak bu ülkelerin Çin'ndeki diplomatlarının kapsam dışında tutulduğu bilgisi paylaşıldı.

SON 24 SAATTE 36 VAKA

Çin Ulusal Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamaya göre, Çin ana karasında son 24 saatte, 30'u yurt dışı kaynaklı, 36 yeni Covid-19 vakası tespit edildi.

YORUM EKLE