Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kıbrıs müjdesini anlamayanlara kapak gibi cevap KKTC’den geldi!

Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Enerji Bakanı, YDP Başkanı Erhan Arıklı " Maraş'tan daha büyük müjde mi olur?" sorusunu sorduğu yeni bir sosyal medya paylaşımında bulundu..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  Kıbrıs müjdesini anlamayanlara  kapak gibi cevap KKTC’den geldi!

Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Enerji Bakanı YDP Başkanı Erhan Arıklı şu ifadeleri kullandı:

"Birileri hala Sayın Erdoğan'ın Kıbrıs ziyaretindeki müjde meselesini, "Külliye,Millet Bahçesi ve Yeni Meclis Binası " ndan ibaret sanıyorlar. Akıllarınca bunu da "Ti" ye alıyorlar.
Oysa asıl müjde "Maraş". Onu gözden kaçırıyorlar. Maraş'ın önemli bir bölümü, askeri bölge olmaktan çıkarıldı ve TMK ya devredildi.
Böylece 47 yıl önceki Barış Harekatından sonra ikinci büyük adım atıldı. Birincisi KKTC nin ilanı, ikincisi ise BM kararına uygun olarak kapalı tutulan Maraşın, Türk yönetiminde eski sahiplerinin kullanımına açılması idi.
Peki Sayın Erdoğan bunu niçin Mecliste yaptığı konuşmada açıklamadı?
Tahminim, Diplomatik çevreler bu açıklamanın Sayın Tatar tarafından yapılmasının daha uygun olacağını düşündüler...
Nitekim Sayın Tatar da bunu ertesi gün, yani 20 Temmuzda açıkladı.
Birileri hala Külliye, Meclis falan diyerek meseleyi anlamamaya ve oyalanmaya devam etsin. Biz en büyük müjdemizi aldık. Yola devam ediyoruz..."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeynep Karakurt Ozman
Zeynep Karakurt Ozman - 11 ay Önce

Kıbrıs Akdeniz'in tam orta yerine Allah ü taala tarafından konmuş bir incidir. Akdeniz ise hem Süveyş Kanalı ile yapay olarak ve hem de Cebelitarık boğazı ile doğal olarak bütün okyanuslara açılan bir kapıdır.

BİR BARIŞ, DOSTLUK, KARDEŞLİK sembolü olması gereken bu Kutsal toprakların bu kadar zaman lüzumsuz çekişmelerle saf dışı kalmış olması insanlığın yüz karasıdır. Aklımızı başımıza toplayalım, bize verilmiş olan nimetleri hep birlikte değerlendirmeye gayret edelim........ İnsanlık 5. gücü ve ilave 7 boyutları keşfetmektedir......