Erdoğan ın "paralel ispiyon gezileri

Tayyip Erdoğan ın "paralel ispiyonculuğu gezilerinden Afrika gezisi bitti.Erdoğan ın gezilerini özellikle cemaatin okullarının olduğu ülkelere yöneltmesi dikkatlerden kaçmadı.Ziyaret ettiği ülkelere işbirliğinin ve Türkiye yardımlarında ilk şartın cemaatin o ülkelerden kovulması olduğu iddia edildi.

Erdoğan ın "paralel ispiyon gezileri

Çocuklarınızı bu paralel yapının okullarından alın"; büyükelçilere, "Paralel yapıyı dünyaya anlatın" diyen Başbakan'ın bazı ülkelere Türk okulları baskısı yaptığı belirtildi.


Tayyip Erdoğan'ın Cemaat'in önünü kesmeye yönelik girişimleri devam ediyor.

Erdoğan seçim öncesi yaptığı mitinglerinde AKP'lilere çağrıda bulunarak "Çocuklarınızı bu paralel yapının okullarından alın, oralara göndermeyin" demişti.

Erdoğan mitinglerin yanısıra Büyükelçiler Konferansı'nda da büyükelçilere "Paralel yapıyı dünyaya anlatın" talimatını vermiş ve o toplantıda dünyadaki Cemaat'e yakınlığı ile bilinen Türk okullarını hedef göstermişti.

PAKİSTAN, AZERBAYCAN VE IRAK'TA CEMAAT OKULLARINI KAPATIN BASKISI

Tayyip Erdoğan iddiaya göre yurtdışına düzenlediği seyahatlerinde de Cemaat okullarının kapatılması yönünde gittiği ülkelerin yetkilileriyle görüşüyor. Karşı'nın haberine göre, Pakistan, Azerbaycan ve Irak en son medyaya yansıyan ülkeler arasında.

Ancak Erdoğan her zaman istediği cevabı alamıyor. Irak'ta Neçirvan Barzani'ye Cemaat okullarını kapatın teklifini götüren Erdoğan, Barzani'den, bu okulları kapatmayacaklarının cevabını almıştı.

KENYA CUMHURBAŞKANI'NA OKULU KAPAT TABLET VERELİM TEKLİFİ

İddia edildiğine göre, Başbakan Erdoğan Cemaat okullarının kapatılması yönündeki çalışmalarındaki son adresi Kenya oldu. Erdoğan Kenya Cumhurbaşkanı Uhuru Kenyatta'ya ülkesindeki Cemaat okullarının kapatılması teklif etti, karşılığında da ülkesindeki okulları tabletle donatmayı öne sürdü.

Henüz Türkiye'deki okullardaki öğrencilerin çok büyük bir kısmına tablet verilmemişken Kenya Cumhurbaşkanı'na Erdoğan'ın Cemaat okullarını kapatması karşılığında tablet vermeyi teklif etmesi dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2014, 21:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER