Facebook Trump'ın paylaşımını sildi

Sosyal medya şirketleri Trump'ın yaptığı paylaşımları zararlı gördü.Facebook Trump’ın paylaşımını sildi.

Facebook Trump'ın paylaşımını sildi

Sosyal medya şirketleri Trump'ın korona virüsle ilgili yaptığı paylaşımları zararlı gördü. Sosyal medya platformu Facebook, ABD Başkanı Donald Trump'ın mevsimsel gribin yeni tip korona virüsten daha ölümcül olduğunu savunduğu paylaşımını sildi.

Korona virüs tedavisine Beyaz Saray'dan devam eden Trump'ın sabah saatlerinde Twitter ve Facebook'ta yaptığı paylaşımda, "Bazı kişiler için Covid-19, gripten daha az ölümcül" ifadelerini kullanması sosyal medya şirketlerini harekete geçirdi.

Facebook, Trump'ın korona virüs konusunda yanlış bilgi yaydığı gerekçesiyle söz konusu paylaşımı sildi.

TWİTTER'DAN UYARISI


Twitter ise Trump'ın paylaşımını kaldırmadı ancak söz konusu paylaşıma, "Bu tweet, korona virüs konusunda yanlış ve zararlı bilgi yaydığı için Twitter kurallarını ihlal etmiştir. Ancak Twitter, bu tweetin erişilebilir kalmasının kamunun yararına olabileceğine karar vermiştir şeklinde bir uyarı ekledi.

"GRİPTEN DAHA AZ ÖLÜMCÜL"

Trump, paylaşımında "Her yıl sayıları bazen 100 bine varan birçok insan aşısı olmasına rağmen gripten dolayı ölüyor. Bunun için ülkemizi karantinaya alıyor muyuz? Hayır, onunla yaşamayı öğrendik, şimdi de Covid-19 ile yaşamayı öğreniyoruz, bazı kişiler için Covid-19 gripten daha az ölümcül" değerlendirmesinde bulunmuştu.

YORUM EKLE