Halep'teki saldırıda ölü sayısı 148'e yükseldi

Suriye Hava Kuvvetleri'ne ait bir helikopterin Halep'in Haydariye bölgesine "varil bombasıyla" düzenlediği saldırıda ölenlerin sayısı 148'e yükseldi.

Halep'teki saldırıda ölü sayısı 148'e yükseldi

 Suriye Hava Kuvvetleri'ne ait helikopterlerin Halep'in çeşitli bölgelerine  "varil bombası"yla düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısının 148'e yükseldiği bildirildi.

Şehba-Press Genel Yayın Yönetmeni Mamun Ebu Ömer, sabah saatlerinden bu yana saldırıların devam ettiğini ifade eden belirterek, bombalanan Ard el-Hamra, El-Haydariyye, El-Ensari, Sahur, Tarik Bab, Merce, Salihiyen'in, muhaliflerin yoğunluklu olarak yaşadığı bölgeler olması nedeniyle ölü sayısının artmasından endişe edildiği ve çok sayıda insanın yıkılan evlerin enkazı altında kaldığını söyledi.

Ebu Ömer, sahra hastane acil tıbbi malzeme yardımına ihtiyaç duyulduğunu, bazı yaralılarının tıbbi gereç ve ilaç yokluğu nedeniyle hayatını kaybettiğini kaydetti.


Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC) tarafından yapılan açıklamada ise, Suriye ordusuna bağlı savaş helikopterlerinin Halep'in Ard Hamra, Sahur, Tarik Bab, Merce, Salihiyen bölgesi ile Haydariyedeki araç garajına "varil bombası"yla düzenlediği saldırılarda, 37'si çocuk, 12'si kadın olmak üzere 148 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) de, rejim güçlerinin 2 günden bu yana kentte "varil bombaları"yla gerçekleştirdiği saldırılarda çok sayıda yerleşim yerinin yıkıldığı, bir çok aracın tahrip edildiği ve yolların kullanılmaz hale geldiğini kaydetti.

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), daha önce yaptığı açıklamada ölü sayısının 30 olduğunu duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2013, 11:58
YORUM EKLE