Haniye intifada çağrısı yaptı!

Hamas lideri Haniye yeni intifada çağrısı yaptı...

Haniye intifada çağrısı yaptı!

 ABD'nin İsrail'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve kenti İsrail'in başkenti olarak kabul etmesine karşın Hamas'tan yeni bir hamle geldi. 

Hamas liderlerinden İsmail Haniye, "Zionist düşman karşısında, yeni intifada başlatmak için çalışma çağrısında bulunmalıyız" dedi. 

İNTİFADA NEDİR?

İntifada Türkçe'de ayaklanma anlamına gelmektedir. Birinci intifada 1987 yılında başladı ve 1993'te Oslo'da imzalanan anlaşmaya kadar devam etti. İkinci intifada ise 2000 yılında başladı ve 2005'e kadar sürdü. 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2017, 12:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Insan
Insan - 1 yıl Önce

Biz kendi icimeze donup bakalim kadinlari mal gibi goren hakaret eden AKP destekli cemaat ve ilahyatcilar nerede ? Subyanci escinsel suleymancilar cemaati salin o ar damari catlamis hocaefendilerinizi israilin onune ( SIKIYSA TABI ) gorelim bakalim simdi ne kadar muslumansiniz. Gercek din dusmanlari karsisinizda sizin muslumanliginiz ne kadar gorelim hadi buyrun... Bu İsrail ve ABD alçaklarının bu kadar rahat davranmasında biz müslümanların hiç mi suçu yok? El Kaide,Boko haram,IŞİD,Taliban v.s v.s. Müslümanlar ancak birbirini öldürmekle uğraşıyorlar. Allah'ın dinini,Allah'ın kitabındaki gibi yaşasaydılar bunlar bu kadar şımaramazdı.Şimdi her yerde Cuma namazı sonrası toplanır;İsrail, ABD bayrakları yakar, kahrolsun ABD,Kahrolsun İsrail diye bağırırız olur biter. Atı alan üsküdarı çoktan geçti...

SIRADAKİ HABER