Hollanda Türk Federasyonu yöneticileri hedef gösteriliyor

banner155

Hollanda Türk Federasyonu yöneticilerinden Erim Uğurlu hakkında , sosyal medya üzerinden atılan iftiralar devam ediyor.

Hollanda Türk Federasyonu yöneticileri hedef gösteriliyor
banner170

Terör örgütü tarafından hedef gösterilen Erim Uğurlu adına açılan sayfalar üzerinden, kendisinin Kürtlere çok ağır hakaretler ettiği algısı verilmeye çalışılırken, bu sayede hem terör propagandası yapılırken, hem de Uğurlu'nun hedef gösterilmesi amaçlanıyor.

Söz konusu iftiralara ilişkin basın bildirisi yayımlayan Erim Uğurlu şu ifadeleri kullandı ;

"Kasım 2016 ve Şubat 2017’de adıma açılan sahte twitter ve facebook hesaplarından geride kalan kopyalar maalesef tekrar sosyal medya aracılığıyla paylaşıma sunulmuştur. Bu sahte hesaplarla şahsım hedef gösterilmek, Türk toplumu arasında gerginlik çıkarmak ve toplumun bazı kesimlerini provoke etmek istenmektedir.

Bu sahte hesaplarda insanlığa sığmayan ahlak dışı sözler kullanılarak kadınlarımıza laf atılmaktadır. Bir de işi etnisiteye indirerek Kürt ve Türk kavgası çıkarılmak istenmektedir. Geçmişte yapılan sahte hesap paylaşımlarında olduğu gibi, yine savcılığa şikayet dilekçemi vermiş bulunmaktayım. Umarım ki, zaten uzun zamandır bu işi takip eden savcılık bu sefer neticeye ulaşır ve suçluları bulur. Benim adıma açılan bu sahte hesaplarla hiçbir alakamın olmadığını tekrar belirtmek isterim. Saygılarımla, Erim Uğurlu "

Savcılık araştırması Sürüyor

Bu arada Hollanda'da ilgili hukuki mercilerin söz konusu saldırılara ilişkin çalışmaları devam ettiği öğrenildi.

Uğurlu hakkındaki asılsız, mesnetsiz iftiraları gerçek gibi kabul edip, yaymaya çalışan sosyal medya kullanıcılarıyla, internet siteleri hakkında hem Türkiye hem de Avrupa'da suç duyuruları yapıldı.

Haber :Emre Çakır / Hollanda

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151