İki eyalette olağanüstü hal ilan edildi

Tropikal Gordon Fırtınası, ABD Körfezi Kıyısı’na doğru ilerlerken, Louisiana ve Mississippi eyaletlerinde olağanüstü hal ilan edildi.

banner311
İki eyalette olağanüstü hal ilan edildi

ABD Ulusal Kasırga Merkezi 110 kilometre azami sürdürülebilir rüzgarla, Gordon fırtınasının gece saatlerinden sonra karaya vurması bekleniyor. Ancak fırtınanın karaya varmadan önce gücünü artırarak bir kasırga haline dönüşebileceği belirtildi. Fırtınanın ilerleyen saatlerde kasırgaya dönüşerek etkili olması belleniyor. Louisiana ve Mississippi eyaletlerinde olağanüstü hal ilan edildiğini açıklayan yetkililer gerekli önlemlerin alındığını, vatandaşların olası büyük su taşkınlarına karşı ve zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları konusunda uyarıldı.

New Orleans’taki Ulusal Hava Servisi, şehir sakinlerine fırtınanın gelişine nasıl hazırlanacağı konusunda vatandaşlar uyarıldı. New Orleans Belediye Başkanı LaToya Cantrell, "Şehir sakinleri fırtınanın gelişine nasıl hazırlanacağı konusunda uyarıldı ve şehrin mutlak bir numaralı önceliği sakinlerimizin güvenliğini sağlamak" dedi.

Öte yandan, New Orleans eyaletinde 2005 yılında yaşanan Katrina kasırgasında çok sayıda insan hayatını kaybetmiş ve milyarlarca dolar zarar oluşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 11:33

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.