İki suratlı kedi dünyaya geldi

ABD'nin Oregon eyaletindeki Albany kentinde doğan 6 yavru kediden bir tanesi nadir bir özellik olan iki yüzlülüğe sahip. Bu kediyi görenlerin bir kısmı evrim süreci diğer kısmı ise kıyamet alameti olarak görüyor

banner311

ABD'nin Oregon eyaletindeki Albany kentinde doğan 6 yavru kediden bir tanesi nadir bir özellik olan iki yüzlülüğe sahip. Bu kediyi görenlerin bir kısmı evrim süreci diğer kısmı ise kıyamet alameti olarak görüyor. 

Kyla ve BJ King'in sahip olduğu ve çarşamba günü doğan yavru kedinin hastalığı diprosopus veya kranofasiyel çiftlenme isimleriyle bilinen doğum kusurundan kaynaklanıyor.

Yerel haber kanalı KOIN-TV'ye konuşan King ailesi, "Bisküvi ve Sos" (Biscuits and Gravy) ya da kısaca "Bisküvi" (Biscuits) ismini verdikleri yavru kedinin iki ayrı burun ve ağzından nefes alabildiğini ve yemek yiyebildiğini söyledi.

Kyla King, aynı anda bir yüzün yemek yerken diğer yüzün miyavladığını ifade etti. Kyla, Bisküvi'yi fark ettiğinde eşine mesaj gönderdi ve "artık 6,3 yavru kediye" sahip olduklarını söyledi.

İki ağzı birden hareket ediyor

KOIN-TV'ye konuşan Kyla, "Onu ne zaman beslesem iki ağzı birden hareket ediyor, her ikisi de emme hareketini yapıyor" dedi.

Bu nadir hastalığa sahip kediler antik Roma tanrısının isminin verilmesiyle Janus kedileri diye de tanınıyor. Zamanın ve ikiliğin tanrısı olduğuna inanılan Janus, sıklıkla hem geleceğe hem de geçmişe bakan iki yüze sahip biçimde tasvir ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2020, 21:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.